Aktüel Yeni dünya düzeni mi? Covid-19 başlangıç mı?

Yeni dünya düzeni mi? Covid-19 başlangıç mı?

-

Yeni Dünya Düzeni Nedir?

Dikkat  ! Yakında belki de aşık olacağınız insanı bile kendiniz seçemeyeceksiniz…

Evet yanlış okumadınız.

An itibariyle dünya Covid-19 isimli virüs ile yeni bir keşmekeşin ortasında buldu kendini… Dünya 5’ten büyüktü küçüktü, bizim sınırlarımız, ötekinin iç savaşıydı derken, ne sınır kaldı ne de büyük küçük ayrımı. ABD’deki ölüm sayısı Çad’dakinden çok daha fazla.

İngiltere’deki sağlık sistemi büyük sıkıntıda. Türkiye, sözde müttefik, özde düşmanlarına yardım eli, pardon uçağı uzatıyor. İspanya’da sistem çökerken, İsrail bile destek bekliyor. “Beni İngiliz hekimlerine emanet ediniz” diyen Boris Johnson da iyileşmiş bu arada. Uganda bile sağlıkta çok ilerideymiş (!) onu da öğrendik birlikte.

Peki ne oluyor dünyada? Bu sorunun cevabı bizim için tamamen tahminlere ve komplo teorilerine dayanıyor. “Ancak bir yerlerde bu sorunun cevabını bilen, bu sorunun sorulmasını sağlayan bir grup insanoğlu var. Yeni bir proje üretildi ve hayata geçirildi, adımlarını bilinçli bir şekilde yavaş yavaş atıyorlar. Şuana kadar da oldukça başarılı ilerliyorlar” desek…

Öyle tek gözlü canavar filan da değiller. Bildiğin insan evladı bunlar. Tabi çalışan, üreten, büyük düşünen insanlar. Ama ne için, kimin için?

COVID-19

Covid-19 Çin’in Wuhan şehrinden yayıldı. Tüm dünyayı etkisi altına aldı. Aşı yok. İlaç yok. Tedavi metodu bilinmiyor. İyileşin iyileşiyor. Ölen ölüyor. Peki bunlar ne zaman netlik kazanacak? İlaç ne zaman üretilecek? Peki aşı? Aşıyla ilgili geçtiğimiz günlerde Bill Gates bir açıklama yaptı. Business Insider’da yer alan habere göre, Gates, salgına karşı aşının 18 ay içerisinde hazır olacağını tahmin ettiğini belirtti.

Aşı geliştirilmesi için veri tabanlı bir yaklaşım olması gerektiğini belirten Gates, ABD’deki testlerin organize olmadığını da sözlerine ekledi. Yine Gates, The Daily Show’a yaptığı açıklamada, Gates Vakfı’nın virüs salgınıyla mücadele etmek için hükümetlerden daha hızlı seferber olabileceğini ve yeni fabrikalara milyarlarca dolar finansman sağlayacağını söyledi.

İnsanlığın hayrına çalışan ne kadar da iyi yürekli insanlar var!

Peki neden ilaç üretimi için kolları sıvamıyorlar da illa ki tonlarca para döküyorlar bu aşıya? Bunun cevabını da bir çok bilir kişi gibi Hint asıllı Amerikalı bir doktor veriyor.

İsmi Shiva Ayyadurai

1963 Mumbai (eski Bombay) doğumlu Doktor Ayyadurai. Hindistan’ın en alt kast grubuna ait bir aileden geliyor. Onlara “dokunulmazlar” deniyor Hindistan’da, yani adeta virüs gibi kaçılası ve aşağı görülüyorlar. 7 yaşında ailesiyle Amerika’ya göç ediyor.

Shiva üstün zekalı bir çocuk. 14 yaşında lise öğrencisiyken New York Üniversitesi’ne kabul ediliyor. O yıl, yani 1978’de başladığı bilgisayar yazılımı çalışmasında bugün kullandığımız email sistemini buluyor. Sonucu, 1982’de ‘bildiğimiz anlamdaki e-postanın kaşifi olarak’ aldığı patentle tescil ettiriyor.

Shiva Ayyadurai daha sonra dünyanın önde gelen teknik üniversitelerinden olan MIT’e (Massachusetts Institute of Technology) kabul ediliyor. MIT’de elektrik ve bilgisayar mühendisliği dallarında lisans, makine mühendisliği dalında üst lisans  ve sistemik biyoloji alanında “İnterferonların virüs enfeksiyonlarına tepkisi” başlığıyla doktora dereceleri alıyor.

Doktora çalışmasında bağışıklık sisteminin aslında çok karmaşık bir mühendislik harikası olduğunu tespit ediyor. Pek çok patent sahibi olan Doktor Shiva’nın sistem biyolojisi, yani biyoloji, mühendislik ve bilgisayar yazılımını birleştiren çalışmaları var.

DR. AYYADURAI: AŞIYI ‘BİG PHARMA’ İSTİYOR

Shiva Ayyadurai, corona virüsün aşırı abartıldığını ve sıkıyönetim getirmek için büyük paniğe yol açıldığını savunanlardan. Bu konuda, bilim dünyasında yalnız da değil bu arada sanılanın aksine. Tezi şu, büyük ilaç firmaları (Big Pharma), ilaç geliştirmekten para kazanamaz hale geldi, çünkü Ar-Ge’ye milyarlar harcayıp, toksikoloji yüzünden onay alamaz haldeler.

O yüzden de gözlerini zorunlu aşı uygulamalarına diktiler.

Doktor Shiva Ayyadurai, Kovid-19 ve ABD’deki oligarşi hakkında önemli saptamalarda bulunuyor. Diyor ki; “Bu elitler 2015’te BM üzerinden bir ütopya geliştirdiler. Bu da elitlerin iktidar projesiydi. Bir bağışıklık projesi yaptılar. Dünyadaki herkesi aşılayıp hastalıklara karşı bağışık hale getireceğiz dediler.

İLAÇ SEKTÖRÜ

İlaç sektörü şu an krizde. 15 yıl ve 5 milyar dolar harcadıkları ilaçlar, toksik etkiler yüzünden FDA (ABD İlaç ve Gıda İdaresi) tarafından onaylanmıyor. Yani ilaçtan para kazanamıyorlar. İşte bu yüzden ilaç şirketleri aşı işine yöneldi.

1986’da Aşı Mahkemesi oluşturuldu. Çünkü 1962 ile 1986 arasında doğru yöntemlerle geliştirilmemiş, doğru yollardan denenmemiş, riskli aşılar yüzünden pek çok sakatlık meydana geldi. İşte bu mahkeme normal adalet sistemi içinde değil sağlık bakanlığı bünyesinde oluşturuldu ve en yüksek tazminat 250 bin dolar ile sınırlandırıldı. Bugün aşı, ilaçtan çok daha karlı bir sektör. Tazminat cezası çok az, maliyet düşük.”

Doktor Ayyadurai, coronavirüsün arka planında bu hesabın yattığını savunanlardan.

Ve yine Çin’de görülen Covid-19 ile İran ve İtalya’dakilerin farklı türler olduğunu söyleyen Doktorumuza göre, tüm bunların kaynağı, ABD’deki (Temmuz 2019’da ‘sızıntı’ yüzünden kapatılan) biyo savaş üssü Fort Detrick olabilir.

Doktor Shiva, “Bu derin devlet için Amerikan, Çin, Hindistan çıkarları önemli değil, önemli olan kendi küresel çıkarları” diyor. Ayyadurai’ye göre, Big Pharma, Bill Gates, Hillary Clinton bu işin arkasındaki derin devlet ekibinden. Gates ve Clinton’a yakın bir isim olan, Ulusal Alerji ve Bulaşıcı Hastalıklar Enstitüsü Direktörü Anthony Fauci de bu Neocon ekibe dahil. Bir immünolog olan Doktor Fauci, bu görevini 1984’ten beri sürdürüyor. Ocak 2020’de ise Beyaz Saray Coronavirüs Görev Gücü lideri oldu.

Yeni dünya düzeni aktörleri
Hillary Clinton, Bill Gates ve Anthony Fauci…

Doktor Shiva, bir immünolog olarak çok başarısız gördüğü (Shiva, AIDS çalışmalarını tamamen sahte ve yönlendirilmiş buluyor. HIV’nin yeterince güçlü olmadığını, aslen uyuşturucu kullanımının AIDS’e yani bağışıklık sisteminin çökmesine sebep olduğunu ileri sürüyor.) Fauci’nin, ilaç yerine aşıyı savunmasını da manidar buluyor. Son olarak Trump ile Fauci ters düştü. ABD Başkanı Trump’ın, bir çeşit sıtma ilacının virüse karşı çözüm olabileceği önerisini reddeden Fauci tek seçeneğin aşı olduğunu savunuyor.

Hintli deha ise, immünoloji (bağışıklık) sisteminin A, C ve D vitaminleri ile güçlendirilmesinin dahi virüsü alt edebileceği görüşünde.

SALGIN AMAÇ MI ARAÇ MI?

Bu noktada Stratejist Abdullah Çiftçi’nin yıllardır söylediği, ilk bakışta komplo teorisi gibi gelen görüşlerine bir göz atmakta fayda var. “Hedefleri yeni dünya düzeni” dedi Çiftçi. Big Data dedi, Blockchain dedi, yapay zeka dedi, veri analizi dedi, çipli insanlar dedi. Başta kimse duymak istemedi. Virüs de dedi Abdullah Çiftçi. Ve nihayet anladılar. Medya kuruluşları peşine düştü, herkes mikrofon uzattı. Popülariteden uzak, bildiklerini, anladıklarını paylaşmaya devam etti Abdullah Çiftçi. 

“Teknoloji kullanan akla hizmet eder. Ve daima bir amaca göre geliştirilir. Gelişen teknoloji diye birşey yok. Bir gelişme varsa bir de onu geliştiren vardır” diyen Abdullah Çiftçi, şeytani bir akıldan bahsediyor. Ve bu noktada Doktor Shiva ile aynı noktaya parmak basıyorlar.

Peki böylesine büyük bir plana hizmet eden bu şeytani akıl kimdi ve ne yapıyordu?

yeni dünya düzeni algı yönetimi
The 24 dizi afişi ve Jack Bauer…

Hiç izlediniz mi bilmiyorum. Yıl 2001. ABD yapımı bir televizyon dizisi olan 24 yayına başlar. Emmy ve Altın Küre ödüllü Amerikan aksiyon televizyon dizisi 24, CTU adı verilen bir birimin, önceleri yöneticisi olan ancak daha sonra birimden ayrılan Jack Bauer’ın etrafında dönen olayları anlatır. Dizide, daha o yıllarda hiç olmamış, siyahi bir ABD başkanı vardır. Ve yıllar sonra ne tesadüftür, ABD’ye Barack Obama başkanlık eder. Amerika halkını siyahi başkana hazırlamışlardır. Evet, bunu bilmeyenimiz yoktur.

ALGI YÖNETİMİ

ABD ve Hollywood yapımı sinema filmleri, TV showları, dizilerle algı yönetimi yapılmıştır yıllarca. Bunlara somut örnek vermek hiç de zor değil. Başkan Trump’ın yıllar önce Simpsonlar adlı dizide başkan olduğunun işlenmesi gibi mesela. Peki ya Terminatör… Robocop, Matrix serisi, A. I. Artificial Intelligence, I, Robot, Chappie, Ex Machine, A. I. Rising ve 2018 yapımı Upgrade bunlardan bazıları.

Yapay zekanın adım adım işlendiği, insanların bu geliştirilen teknolojiye adım adım hazırlandığı bu filmlerin şu sıralarda gerçek hayata entegre edildiğini ya da bir kısmının entegre edilmek üzere olduğunu görüyoruz. Örneğin, bakınız Neuralink Corporation. Şirketin kurucusu Elon Musk diyor ki: Çok yakında insan beynini bilgisayara bağlayabileceğiz. E biz bunu Matrix’de de görmüştük. Ne kadar da aşinayız değil mi!

“Teknolojiyi geliştiren akıl, bitkileri, hayvanları ve insanları tek bir merkezden kontrol etmeyi hedefliyor” diyor Abdullah Çiftçi. İngiliz The Sun Gazetesi’nin bir haberine vurgu yapan Çiftçi’ye göre, antenleriyle yollarını bulan böcek türü hayvanların uzaktan kontrol edilebileceğine dikkat çekiyor. “ABD’yi eşek arıları istila edecek.”  Yine çekirgelerin hareketleri de akıllara bunun gerçekleşme ihtimalinin daha da yükseleceğini getiriyor. Aynı zamanda bitkileri de kontrol etme şansları, genetikle oynayarak ya da çip teknoloji ise mümkün olabilecek. Ve insan…

Covid-19 salgınıyla birlikte zorunlu aşı sözcüklerini daha da fazla duymaya başladık. Aşıya önem veren devasa kuruluşlardan da yukarıda bahsettik. Hedef, aşı ile birlikte insan vücuduna enjekte edilecek nano çip, nano bot ve programlanabilir tozlar sayesinde insanı kumanda edilebilecek varlıklar haline getirmek. Peki bu nano çiplerden ne istiyorlar? Git insan DNA’sına yapış, elektrotları çöz ve elde ettiğin verileri ‘database’e aktar.

Sonuç: Aşı üstünden başlayan süreç, genetik şifre çözmeye yani insanın şifresini çözmekle tamamlanacak. Sonraki aşama zaten artık kontrol edilebilen bir insanlık. Ve belki de insan artık aşık olacağı kişiyi bile kendi seçemeyecek. Bazı şeyleri daha iyi anlamanızı sağlayacak Upgrade filmini izlemenizi tavsiye ederim.

Upgrade
Upgrade (2018) filminden bir kare…

Birileri yeni dünya düzeni mi dedi?

ERDOĞAN: YENİ DÜNYA DÜZENİNE HAZIRLIKLI OLUN

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Türk Dili Konuşan Ülkeler İş Birliği Konseyinin (Türk Konseyi) “Covid-19 Salgınıyla Mücadelede İş Birliği ve Dayanışma” konulu olağanüstü video konferans zirvesine katıldı. Tüm insanlığın şu an görünmez bir düşmana karşı zor bir savaş yürüttüğünü belirten Erdoğan, Türk Konseyinin bu olağanüstü zirvesinin koronavirüs salgınıyla mücadelede ülkeler arasındaki dayanışmayı perçinleyeceğini ifade etti.

“Allah’ın izniyle koronavirüsle savaşı kazanacağız. Ardından da yeni bir dünya gerçeğiyle karşı karşıya kalacağız. Bu sebeple salgın sonrası dönem için hazırlık yapmalıyız” diyen Cumhurbaşkanı Erdoğan aslında herşeyin farkında.

yeni dünya düzeni erdogan
Cumhurbaşkanı Erdoğan video konferans zirvesinde…

Yine büyük projeyi gözler önüne seren Araştırmacı Yazar Ertan Özyiğit, geçtiğimiz günlerde katıldığı bir TV programında şu anlatıyor: Virüs sonrası önce ulus devlet yapısı güçlenecek. Sınırlarını çizmiş, kati kurallarını belirlemiş devletler güçlenecek. Daha sonra yaşanan ekonomik çöküntü sebebiyle, Dünya Sağlık Örgütü’nün başını çektiği global bir yapı oluşmaya başlayacak.

Yani tek devlet projesi adım adım hayata geçmiş olacak. Sınırlar kalkacak. Ve akabinde dijital bir devlet oluşacak, dijital kimlikli insanlar ulus devletleri arkasında bırakarak bu dijital devlete dahil olacak. Dijital cüzdanlarla alışveriş, dijital eğitim, dijital bir yaşam…

Ve kumanda edilebilen insanlar bu dijital dünyada yaşamaya çalışacak. Yeni dünya düzeni mi? Hayali bile kötü…

Yapılması gereken mi? Proje belli. Teknolojiyi yakından takip edeceğiz ancak uyanık olacağız. Hepsi bu…

Yeni dünya düzeni ……

Önceki İçerikA grinding simulator
Sonraki İçerikÖdüllü 9 Tarihi Film

Yorum Yaz

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Şimdi Oku

Koronavirüs Salgınının Dünyada ve Türkiye’de Otomobil Satışlarına Etkisi

OTOMOTİVE KORONAVİRÜS ETKİSİ Koronavirüs pandemisinin başladığı 2019 yılının Aralık ayından bu yana ülkemizde ve tüm dünyada eğitimden ticarete, turizmden sanayiye...

Osmanlıdan günümüze 7 harika şerbet

Osmanlı döneminde su ve ilaç yerine kullanılan, kristal kadehler, buzdan kaseler içerisinde özenle servis edilen, satış fiyatı ve ikram...

Sonsuzluk Sonsuzluktan Büyüktür

Cantor tarafından geliştirilen sonsuz setler teoremine göre matematiksel olarak birbirinden farklı büyüklükte sonsuzlar olacağı ve hiç bir zaman en...

Ailenizle İzlemeniz Muhtemel 15 Film

15 Film Önerisi deyince aklıma Aile Filmleri geldi. işte size birbirinden ilginç 15 Film   1. PauliePapağan Paulie'nin sahibi küçük Marie'den...

Birbirinden Sürükleyici En İyi 10 Netflix Dizisi

10 Netflix Dizisi En popüler film, dizi, belgesel ve animasyon izleme platformlarından Netflix, birbirinden kaliteli yapımlara ev sahipliği yapıyor. Gerek...

Jason Statham’ın mutlaka izlemeniz gereken 10 filmi

İngiliz bir oyuncu olan Jason Statham, tüm dünyada aksiyon dolu filmleriyle büyük beğeni toplamaktadır. 1967 yılında İngiltere'de dansçı bir...

Le Mouvement Gastronomique en Ramadan

Nous voulons vous descrirer le goût des nourritures populaires quand les Musulmans consommeraient en le temps 'Sahur' et 'Iftar'...

гастрономическое движение в Рамадане

Мы хотим описать вам вкус популярных продуктов, когда мусульмане потребляют в Сахуре и Ифтаре драгоценного месяца «Рамадан». Мусульмане предпочитают...

Bilimsel Araştırma Derleme Makaleleri

  Bilimsel araştırma/derleme makaleleri, bir bilimsel çalışma alanı ile ilgili yapılmış araştırma sonuçlarını içeren yazıdır. Bilimsel derleme makaleler ise bir...

Bella Ciao! La Casa De Papel’in Birbirinden Çılgın Karakterleri

Netflix'in 2017 yılında tüm yayın haklarını satın aldığı İspanyol yapımı La Casa De Papel dizisi, tüm dünyada devasa bir...

Sokağa Çıkma Yasağı Nedir? Hangi şartlarda uygulanır?

Korononavirüs pandemisinin büyük bir hızla yayıldığı şu günlerde, ülkeler salgını kontrol altına almak için büyük gayret gösteriyorlar. Aşı çalışmalarının...

Mutlaka İzlenmesi Gereken En İyi 10 Film

İnternetten ne seyredeceğim diye düşünme diye işte sana Mutlaka İzlenmesi Gereken En İyi 10 Film 1 - ESARETİN BEDELİ (1994) Stephen...

Ödüllü 9 Tarihi Film

Şahsen izlediğim, beğendiğim ve izlemenizi tavsiye ettiğim bazısı Ödüllü 9 Tarihi filmin isimlerini ve bu filmlerin kısa sinopsislerini aşağıda yazıyorum....

Tozlandım

Temel Dikiş Teknikleri – Teyel Çeşitleri

0
Teyel: İki ya da daha fazla kumaş üzerine yapılan geçici birleştirme işlemine “teyel” denir. Genellikle parçaları esas dikime hazırlamak için ön dikiş olarak yapılan,...

Sülfürlü Bakır Mineralleri

0
Bakır, çoğunlukla elektronik devrelerde iletken olarak kullanılan, sünekliliğe meyilli ve korozyonla aşınmaya dayanımlı olan bir elementtir. Doğada nadir olarak elementel halde bulunmakta, çoğunlukla sülfür ya...

Aracınız kışa hazır mı?

2
Havalar her geçen gün soğuyor... Doğu Karadeniz ve Doğu Anadolu bölgelerimizde kar yağışı uyarısı bile yapıldı.. Geç kalmadan aracınızın kışlık bakımlarını yaptırın.. Bakımları ihmal...

Düz Dar Etek Kalıbı Çizimi

15
Öncelikle lazım olacak malzemeleri ve bilgileri edinelim Parşömen kağıdı, A4 kağıdı, cetvel , riga cetveli , kağıt makası , mezura , kalemBel ölçüsü = 70...

Georges Méliès

0
La Voyage Dans La Lune:Un Homme de Tetes (Başları Olan Adam): Georges Méliès 1861-1938 yılları arasında yaşamış Fransız illizyonist ve film yapımcısıdır. Méliès, sinema tarihinin...

Endüstriyel Devrim

0
18.yüzyılın sonlarında Ingiltere'de başlayıp 19.yüzyıl boyunca tüm dünyada süre gelen endüstriyel devrim dalgalar halinde meydana gelen bir seri teknolojik gelişmelerden oluşmaktadır. Su, demir ve kömür...

Rutin İnsan Örneği

0
Pazartesi sabahı... Sendrom ! Komikliğe başlamak için kötü bir zamanlama. Kağıt fabrikasında kalite kontrol mühendisi olarak çalışıyorum. Kağıt fabrikası sonuçta, boyuna günlük yazılacabilecek bir dünya...

Posta Şiiri

0
Ah bu yalnızlık yok mu, öpülünce geçilen cinsinden…Niye insanlar hep en zoru seçiyor, ya da seçmek zorunda kalıyor?Niye sürekli okşanmak rahatsız eder insanı ?Yoksa...

İlk Defa Başlayacaklar için Uçak Yolculuğu

1
Merhaba, Bugün, uçak yolculuğu yapacaklar için genel bilgiler vermeye çalışacağız. Deneyimlerimizi aktarmya çalışacağız, gene de her türlü bilgiyi ucuş yapacağınız havayolundan almanız sizin için daha...

Kalp Nedir, Kalbin Görev ve İşlevleri Nelerdir?

2
Kalp Nedir?Öneminden dolayı canlı varlıkların hayat merkezi olarak kabul edilir. Her insanın kalbi kendi yumruğu büyüklüğünde olup, yumurta ve çam kozalağı şeklindedir. Sol göğsün...

Çift Yarık Deneyi – Quantum Mekaniği

0
Thomas Young'un (1773-1829) 1800'lü yıllarda gerçekleştirdiği çift yarık deneyi (double-slit experiment); ışığın hem madde hem de dalga özelliği olduğunu göstermiş; böylece quantum mekaniğinin temellerinin...

Boncuktan Salon Takımı Nasıl Yapılır ? Grafikli Anlatım

3
Gerekli malzemeler:Çizmeli Naylon ip , Pense , 1 kilo Cam kum boncuk , 1/2 kilo Cam boru boncuk , Makas , Çakmak , Boncuk...

Biraz Ciddi Ol Ya...Çocuk Gibisin
Sen oku diye yazıldı