En İyi 7 Süper Smash Bros. Alternatifi

En İyi 7 Süper Smash Bros. Alternatifi

Onlarca yıldır var olan türe rağmen, platform tabanlı pek çok dövüş oyunu yok. Playstation All-Stars Battle Royale ve birkaç hayran projesinin yanı sıra, Nintendo’nun çılgınca başarılı Super Smash Bros. serisinin yanı sıra birkaç kayda değer sürüm oldu. Konsepti ayakta tutan büyük bir özellik ile, şimdiye kadar formülü karıştırmak için çok fazla rekabet olmadı. Smash’ın hayatında yirmi yıldan fazla bir süre sonra, birkaç Smash rakibi ortaya çıktı ve bunların çoğu PC oyunları olarak var . Hiçbiri kapsam veya köken açısından Nintendo’nun unvanlarıyla kıyaslanamaz, ancak bunlar geçici bir hevesten çok daha fazlasıdır.

Platform dövüşçü türü, diğerleri kadar belirsiz ve belirsizdir, ancak çoğunun birkaç ortak özelliği vardır. Yeni başlayanlar için, Mario tarzı hassas atlamaların ve Street Fighter sümüklü böceklerinin bir karışımı var. Basitleştirilmiş kontroller ve geniş bir popüler karakter kadrosu, temel tür unsurları değildir, ancak bir oyunun parti dostu bir kavgacı olarak statüsünü güçlendirmede hayati öneme sahiptir (çoğu sürüm bu şablonu takip eder). Çoğu ayrıca sumodan ilham alan kuralları tercih eder; Rakiplerinizin sağlık çubuklarını vuruşlarla düşürmek yerine, onları aşamalardan düşürürsünüz. Bunun ötesinde, her şey olur.

Özellikle PC’deki bağımsız oyun patlaması, her şey dahil bir platform savaşçıları listesinin imkansız olmasa da pratik olmadığı anlamına gelir. Bu yüzden, geleneksel dövüş oyunları olmayan dövüş oyunlarını keşfedebilmeniz için kategorideki en popüler, öne çıkan ve iyi tasarlanmış oyunları bir araya getirdik . Project M veya Super Flash Bros. gibi hayran projeleri bulamazsınız; bu seçimler, hayranların bu oyun tarzına duydukları tutkunun ve gücün kanıtıdır. Yine de, gürlemeye hazırsanız, bu oyunlar size iyi hizmet edecektir.

brawlhalla

Bejeweled’in Tetris Etkisi için olduğu gibi Brawlhalla da Parçalamak içindir . Daha hafif ve Smash’in parlak cilası olmayan Brawlhalla, PC, konsol ve mobil cihazlarda ücretsiz oynanabilen bir oyundur. Sınırsız duvar atlamaları ve diğer hareket seçenekleriyle Smash’in kinetik, akıcı oyun tarzını genişletiyor.

Ayrıca WWE’den The Rock, Tomb Raider’dan Lara Croft ve Street Fighter’dan Ryu da dahil olmak üzere sürekli büyüyen devasa bir karakter listesi var. Bu lisanslı dövüşçülerin çoğu nakit harcama gerektiriyor, ama sorun değil; PCMag’den Jordan Minor, incelemesinde, mevcut ve gelecekteki tüm karakterler için 20 dolar bırakmaya değer olduğunu belirtti, çünkü platform savaşçısı iyi bir zaman.

MultiVersus

Warner Bros. Games’in MultiVersus’u Game of Thrones , Scooby-Doo, Where Are You’daki popüler karakterleri kullanarak dizlerinizi germenizi sağlar! Tom ve Jerry ve diğer mülkler Oynaması ücretsiz olan oyunun birçok tanıdık yüzü (Arya Stark, Batman, Shaggy) ve sizi 1v1 ve 2v2 modlarında gürlemeye devam edecek sıkı, çok oyunculu dövüş aksiyonu var.

Geliştirici Player First Games, Evo 2022’de 100.000  $’lık bir turnuva potuna hizmet eden büyük e-spor hedeflerine sahip  . Başka bir deyişle, ekip espor kalabalığının peşinden gidiyor. Oyunun eğlenceli temeli göz önüne alındığında, sadece görev tamamlanmış olabilir.

Nickelodeon All-Star Brawl

PC’deki tüm platform dövüşçüleri arasında Nickelodeon All-Star Brawl, gerçek bir Smash rakibine en yakın olanıdır. Avatar: The Last Airbender , SpongeBob SquarePants ve The Wild Thornberrys gibi animasyon şovlarından karakterleri ve sahneleri içeren zengin oyuncu kadrosu, yıldızların ilgisini çekiyor .

Geliştirici Ludosity, pek çok yeni mekanik sunmadı, ancak buradakiler, iyileştirmeden yoksun olsalar bile iyi çalışıyor. Çevrimiçi modlar hızlıdır ve iyi uygulanmış geri alma net kodu sayesinde fazla gecikme yaşamaz. All-Star Brawl’ın benzersiz mekaniklerinden biri olan “Strafing”, oyunu etkileyici ve kişisel tutan çok sayıda hareket ve saldırı seçeneği sunuyor.

All-Star Brawl’da ses çalışması yoktur ve içerik açısından biraz hafiftir, ancak dövüş oyunu yeni ortaya çıkan alt türde harika bir giriştir. Oyun hakkında daha fazla bilgi için Nintendo Switch için Nickelodeon All-Star Brawl incelememize göz atın .

Rivals of Aether

Super Smash Bros., Super Nintendo’da piyasaya sürülseydi, Rivals of Aether’e çok benzerdi. Platform avcısı konseptinde “16-bit” bir dönüş olan RoA, sıkı, hızlı ve güzel bir oyundur. Bir düzine karakterden oluşan orijinal bir kadro, ayrıca indie ikonları Ori ve Shovel Knight’ın konuk oyuncuları var . Hepsi güzel oynuyor.

Konukların yanı sıra, karakterlerin hepsi savaşa hazır temel hayvanlardır. Forsburn kendini duman ve alevle gizleyebilirken Orcane pürüzsüz, akıcı kombolar getiriyor. Karakterlerin farklı ağırlıkları ve hareket hızları keskin animasyonlarla birleşerek elden geçirilmesi zor, hızlı tepki veren, sıkı bir oyun oluşturuyor. Dünyaya ve karakterlere bağlam ekleyen bir hikaye modu da var.

Ayrıca bu yıl içinde piyasaya sürülmesi planlanan bir devam filmi de var ve 2.5D’ye atlıyor (çok daha ayrıntılı karakter modelleri ve aşamaları ile).

Rumble Arena

Oynaması ücretsiz Rumble Arena, hayata bir mobil uygulama olarak başladı ve Smash Bros. ilhamlarını gururla sergiliyor. Aslında, aynı yüzdeye dayalı, geri tepme mekaniğine ve oldukça tanıdık görünen aşamalara sahiptir.

Bilgisayar ve mobil arasında platformlar arası oynama en ilginç özelliktir, ancak bu tür refleks tabanlı maçlarda ne kadar değere sahip olduğunu sormaya değer (özel bir mobil denetleyiciniz yoksa mobil oyunlar, hantal kontrolleriyle ünlüdür). Seviyeler ayrıntıdan yoksun olduğu için mobil kökenler PC’de gösterilir. Yine de, kibritleri çok ciddiye almazsanız, Rumble Arena her yerde bitirebileceğiniz esnek bir parti oyunudur.

Shovel Knight Showdown

Indie Darling ve Editörün Seçimi Shovel Knight , 1980’lerin oyunlarının harika bir yükselişiydi. Hassas, akıllı ve muhteşem, retro tarzdaki aksiyon platform oyunu, türünün en iyilerinden biri olmaya devam ediyor.

Başlangıçta Kickstarter’da bir Kürek Şövalyesi uzatma hedefi olarak belirlenen Shovel Knight Showdown, orijinalin 2014 lansmanından çok sonra geldi. Showdown, cömert bir başlangıç ​​kadrosu, açılabilir karakterler ve benzersiz kampanyalarla başlı başına bir oyundur. Farklı modlar, topla veya çılgın bir kavga arasında seçim yapmanıza izin verir. Önceki seri deneyimi gerekli değildir veya mutlaka yardımcı olur, bu da onu parti geceleri için harika bir başlık haline getirir.

Slap City

Slap City, Ludosity’nin bu listedeki ikinci oyunu. Ludosity’nin kitaplığından alınan dokuz karaktere sahiptir, ancak karakter tabanlı yıldız gücü olmadan oyun deneyimi yönlendirir. Neyse ki, her karakter taze hissediyor. Jenny Fox, baltalı öfkeli bir vulpindir, Business Casual Man ise rakiplerine büyük miktarda nakit para verir.

Slap City’nin en büyük yeniliği tonudur; rakiplerinden çok daha gamsız. Yine de, gazileri cezbetmek için gereken keskin, gevrek oyunu koruyor. Hoş bir dokunuşla, Slap City, herhangi bir sayıda zorlu teknik hareketi yapan bir “Debriyaj” düğmesi içerir. Ölüme yakın bir durumda hayatta kalmak için duvardan atlamanıza veya gelişmiş teknikleri açmak için çıkıntıya kısa atlamanıza yardımcı olur. Kazanmak için yine de keskin reflekslere ihtiyacınız olacak, ancak Slap City, Smash ahlakının mükemmel bir evrimi.