Yeni Çıkan Telefonu Almamak İçin 5 Sebep

Yeni Çıkan Telefonu Almamak İçin 5 Sebep

Yeni Çıkan Telefonu Almamak İçin 5 Sebep Yeni Çıkan Telefonu Almamak İçin 5 Sebep - 01Bugün piyasaya yeni çıkan bir telefonu hemen almanın neden kötü bir fikir olduğu hakkında kısa bir sohbet edeceğiz.  Biraz daha açık söylemek gerekirse aslında bu durum tüm markalar için geçerli.

  1. Büyük Yazılım Güncellemeleri
  2. Yedek Parça
  3. Aksesuar Eksikliği
  4. Büyük Fiyat Düşüşleri
  5. Renk ve Sürüm Farklılıkları

1. Büyük Yazılım Güncellemeleri
Piyasaya çıktıktan kısa bir süre sonra telefonlara gelen gerekli yazılım güncellemelerinden göreceli olarak önemli birkaç örneği sizinle paylaşmak istiyorum. Örneğin, iPhone 8 ekran düzeltme güncellemesi. Bu güncelleme yapılmadan, herhangi bir ekran probleminde tamirciler için içinden çıklmaz bir durum alıyor ve cihazınızın tamiri mümkün olmuyor.

Yeni Çıkan Telefonu Almamak İçin 5 Sebep - 02

Diğer bir örneğimiz Razer Phone. onra, Piyasaya çıktıktan kısa bir süre sonra Razer Phone 2’nin Verizon sim kartlarıyla çalışmadığı görüldü. Düzeltme nispeten hızlı bir şekilde gerçekleşti ancak kullanıcılar Razer Phone 2’yi lansmanda değil de bir veya iki ay sonra satın alsaydı bir sorun olmazdı.

 

2. Yedek Parça
Piyasaya çıktıktan ilk birkaç hafta içinde hasar görmüş bir telefonun tamir edilmesi çoğu zaman kolay değildir. Google Pixel 3 ile ilgili yeni bir gelişme şu şekilde anlatalım. Google, lansmandan hemen sonra kırık Piksel 3’ü tamir edememekle kalmadı, aynı zamanda üçüncü taraf tamir markaları da bir ay boyunca camın arka tarafını onarmak için gerekli parçaları almamıştı.

Yeni Çıkan Telefonu Almamak İçin 5 Sebep - 03

3. Aksesuar Eksikliği
Aksesuar Eksikliği biraz göreceli bir problem. Çünkü kullanıcılar sadece kutu içeriği ile yetinebilir. Yani çok can alıcı bir nokta değil aslında ama zevkler ve renkler tartışılmaz. Telefon piyasaya çıktığı anda satın aldığınızda eğer iyi bir araştırma yapmadı iseniz ve aksesuar tutkunu iseniz eliniz boş kalabilir. Rahat bir 3 ay beklemeniz gerekebilir.

Yeni Çıkan Telefonu Almamak İçin 5 Sebep - 04

4. Büyük Fiyat Düşüşleri
Hevesle beklediğiniz bir telefonun piyasaya çıkışı sizi heyecanlandırabilir Bu gayet normal bir heyecan. Fakat beklediğiniz model firma için yeterli satış miktarına ulaşmaz ise piyasaya çıktıktan 2 ay sonra %40 lara var indirimler gelmektedir. Buna dikkat etmek size maddi avantaj getirecektir.

Yeni Çıkan Telefonu Almamak İçin 5 Sebep - 05

5. Renk ve Sürüm Farklılıkları
Cep telefonları ilk piyasaya çıktığı ay içerisinde sınırlı renk ve tercihlerde üretiyorlar. Eğer çıkan modelin satış grafiği yüksek seyrederse aynı model için farklı renk tercihleride çıkmaktadır.

Yeni Çıkan Telefonu Almamak İçin 5 Sebep - 06

Son Söz
Kısacası yeni çıkan bir telefonu almak ve almamak konusunda elbette kimse size karışamaz ama en az 2 yıl kullanacağımız bir telefon için iyi düşünüp ona göre tercih yapmak pişmanlık oranımızı en aza inmesine yardımcı olacaktır.

Bir başka teknoloji yazısında görüşmek üzere hoşcakalın.

Bir yanıt yazın