İphone Pil Ömrünü Uzatma

İphone Pil Ömrünü Uzatma

İphone Pil Ömrünü Uzatma İphone Pil Ömrünü Uzatma - 01İphone kullanıyorsunuz ve öğleden sonra saat 14:00 de bir bakıyorsunuz pil göstergesi kırmızı olmuş.

İphone batarya ömrünü gün içerisinde daha uzun süreli kullanmak için çok fazla bir araştırma yaptım ve internetten bulduğum yöntemleri denedim fakat ne yazık ki gerçekleri söylemek gerekirse tatmin edici bir sonuç çıkmadı.

İphone günlük batarya ömrünü uzatmak için bir çok deneme yanılmalarımdan sonra iPhone pilinizi tüm gün boyunca en iyi şekilde kullanmanın en iyi iki yolunu buldum. Bu iki yol hızlı ve basit olmasının yanında iphone telefonunuz da çok fazla bir değişiklik yapmanız gerekmiyor.

ADIM 1 – Düşük Güç Modu
Bunlardan ilki en basit ve en etkili olanı düşük güç modunu açmaktır. Bu özellik size yaklaşık üç saatlik ekstra pil ömrü sağlar.

Düşük Güç Modu aktif olduğu zaman aşağıdaki uygulamalar kapanacaktır.

  • E-posta
  • Hey Sri
  • Arkaplan Uygulama Yenileme
  • Otomatik İndirmeler
  • Bazı Görsel Efektler
  • Otomatik Kilitleme
  • iCloud Fotoğraf Kütüphanesi

İphone, piliniz yüzde 20 ve yüzde 10’un altına düştüğünde Düşük Güç Modunu açmak için bir bildirim çıkarır ve cihaz yüzde 80’e kadar şarj olduğunda otomatik olarak kapanır.

iphone Düşük Güç Modu’nu açmak veya kapatmak için Ayarlar > Pil’e gidin. Düşük Güç Modu’nu Denetim Merkezi’nden de açıp kapatabilirsiniz.

İphone Pil Ömrünü Uzatma - 02ADIM 2 – Ekran Parlaklığı Düşürme
Pil ömrünü önemli ölçüde artıran diğer bir adımda da ekran parlaklığını düşürmektir. Gün içerisinde ofis ortamında çok bulunuyorsanız parlak bir ekrana ihtiyacınız fazla yok demektir. Bununla ilgili kendimden örnek vermek gerekirse 8 saat geçirdiğim çalışma ofisimde parlaklığı minumum seviyeye yakın ayarda kullanıyorum.

İphone Pil Ömrünü Uzatma - 03

Son Söz
Bu iki ayar telefon ile fazla etkileşimi olmayan ve ihtiyaç olunca telefonu kullanan kişiler için geçerlidir. Sürekli olarak elinden telefonu düşürmeyenlerin yapabileceği tek çözüm PowerBank almaktan geçer.

Sitenizin, firmanızın, ürününüzün veya hizmetinizin tanıtımı ile ilgili yazınızı NettenYazar’da yayımlayarak hedef kitlenize ulaşabilirsiniz. Yazınız aşağıdaki sosyal medya sitelerinde binlerce kişi ile paylaşılır ve NettenYazar yayında olduğu sürece silinmez. – Twitter – Facebook – +Google – Tumblr – instapaper – Pinterest Reklam vermek için iletişim sayfamızdan bizimle irtibata geçebilir veya aşağıdaki mail adresine yazabilirsiniz.

E-posta: nettenyazar@gmail.com

İphone Pil Ömrünü Uzatma

Bir yanıt yazın