Ana SayfaOtomobilVolksWagen Golf İncelemesi

VolksWagen Golf İncelemesi

          
2017 yılında “WorldCar of The Year” ve “World Car Awards” ödüllerinde Yılın Otomobili ödülünü almış, kusursuz malzeme ve işçilik kalitesiyle görenleri kendine hayran bırakan 7. nesil Golf…
           
Yeni nesil Golf, 2017 yılında Paris Auto Show’da tanıtılmış, en küçük ayrıntısına kadar düşünülüp tasarlanarak tüm şıklığıyla gözler önüne serilmiştir. Tasarım çizgisi daha belirginleştirilmiş, iç dizaynı tamamen yenilenmiştir. Üstelik önceki modele göre hafif olmasına rağmen daha geniş iç hacim sunmaktadır.

Yeni Golf birbirinden farklı opak, metalik ve sedefli renk seçenekleri yanında 9 çeşit alüminyum alaşımlı jant seçeneği de sunmaktadır. 

 YeniGolf çevre bilinci ön plana alınarak üretilmiş bir otomobil. Yakıt tüketimini azaltan, CO2 salınımını minimum seviyeye indiren dizel ve benzinli çevre dostu motorlara sahip. Üstelik tüm modellerinde Blue Motion Teknolojisi ile tasarlanan Start/Stop ve fren enerjisi geri kazanım sistemleri standart olarak sunulmaktadır. Bu sistem yakıttan tasarruf ederken doğayı da korumaktadır.

 En son teknolojilerin kullanıldığı Aktif Silindir Yönetimi “ACT” özelliği sayesinde, iki silindir geçici olarak devre dışı kalabilmekte, motorun etki derecesi optimize edilebilmekte ve böylece ihtiyaç duyulduğu kadar güç sarf edilmektedir. 
Aktif Silindir Yönetimi “ACT” 1.4 lt TSI 140PS tiptronik DSG motor seçeneğiyle sunulmaktadır.

VW GOLF 7
Yeni Golf’ün sunduğu motor ve şanzıman seçenekleri en ileri teknolojilerin kullanılması sonucu ortaya çıkan hafif, sağlam yapı ve standart olarak sunulan Blue Motion teknolojileri sayesinde düşük yakıt tüketimiyle yüksek verimliliği birleştirmektedir. Çift kavramalı şanzıman DSG, düz şanzımanın sportif karakteri ve düşük yakıt tüketimiyle otomatik şanzımanın rahatlığını birleştiriyor.
Yeni Golf’teki “Driving Profil Selection” sistemiyle şanzıman ve motor “Normal, Eco, Sport, Comfort ve Individual” modlarına uyarlanabiliyor. Böylelikle kendinize uygun sürüş profilini belirleyebiliyorsunuz.
Opsiyonel olarak sunulan Adaptif Şasi Kontrolü “DCC” ile bağlantılı olarak süspansiyonlar da seçilen moda göre uyarlanabiliyor.

Uzunluk 4349 mm
Genişlik 1799 mm
Yükseklik 1452 mm
Dingil Mesafesi 2637 mm
Yakıt Tankı 50 lt
Ağırlık 1295 kg
Hızlanma 0-100 km/s 10,7sn
Maks. Tork Nm dv/dk 175-250, 1500-4000  aralıklarında 

VW GOLF 7
MOTOR SEÇENEKLERİ
 Benzinli Motorlar
*1.2 lt TSI, Düz Şanzıman 6 Vites, 105 PS, Şehir İçi 5.9 lt, Şehir Dışı 4.3 lt

*1.2 lt TSI, Çift Kavramalı Şanzıman DSG 7 Vites, 105 PS, Şehir İçi 5.6 lt, Şehir Dışı 4.4 lt

*1.4 lt TSI, Düz Şanzıman 6 Vites, 122 PS, Şehir İçi 6.6 lt, Şehir Dışı 4.3 lt

*1.4 lt TSI, Çift Kavramalı Şanzıman DSG 7 Vites, 122 PS, Şehir içi 6.2 lt, Şehir Dışı 4.3 lt

*1.4 lt TSI, Çift Kavramalı Şanzıman DSG 7 Vites, ACT, 140 PS, Şehir içi 5.8 lt, Şehir Dışı 4.1 lt

Dizel Motorlar
*1.6 lt TDI, Düz Şanzıman 5 Vites, 90 PS, Şehir İçi 4.6 lt, Şehir Dışı 3.3 lt

*1.6 lt TDI, Düz Şanzıman 5 Vites, 105 PS, Şehir İçi 4.6 lt, Şehir Dışı 3.3 lt

*1.6 lt TDI, Çift Kavramalı Şanzıman DSG 7 Vites, 105 PS, Şehir İçi 4.6 lt, Şehir Dışı 3.5 lt

VW GOLF 7

SÜRÜŞ DESTEK SİSTEMLERİ
1-Yorgunluk Tespit Sistemi

2-Sürüşe Duyarlı Hız Sabitleme Sistemi ve Şehir İçi Acil Frenleme Sistemi

3-Dinamik Uzun Far Asistanı

4-Şerit Takip Sistemi

5-Trafik İşareti Algılama Sistemi (Türkiye’de henüz sunulmamakta)

6-İkincil Çarpışma Freni

Yeni Golf sunduğu bu gelişmiş sürüş destek sistemleriyle sürekli olarak sürüş karakterinizi analiz eder ve kritik durumlarda destekleyici müdahalelerde bulunur. Güvenliğiniz için sürekli tetiktedir.

DİĞER ÖZELLİKLER
Geri Görüş Kamerası, Akustik Park Destek Sistemi, Hız Sabitleme, Savrulmayı önleyen Elektronik Stabilizasyon Sistemi “ESP”, Park Asistanı, Özel Sis Farları, 7 adet hava yastığı, Radyo Navigasyon Sistemi, Panoramik Açılır Cam Tavan, Işık ve Görüş Paketleri, Çok Fonksiyonlu Deri Direksiyon ve daha pek çok özellik Yeni Golf’te bulunmaktadır.

VW GOLF 7

VW GOLF 7
FİYAT
                Yeni Golf’ün 2017 yılı fiyatı model, motor ve şanzıman özelliklerine için lütfen tıklayınız


4 YORUMLAR

PAYLAŞ

Yeni Yazılar