Ana SayfaOtomobilToyota RAV4... İyinin de iyisi...

Toyota RAV4… İyinin de iyisi…

Yeni RAV4 çağdaş stil özellikleri taşıyan ve zamanla eskimeyen tasarım öğelerine sahip, sıra dışı ve seçkin bir SUV’dur. Daha güvenli, daha keyifli bir sürüş için tasarlanmıştır. 


Dış görünümüyle atletik, iç görünümüyle sıra dışı bir tasarıma sahiptir. Kör Nokta Uyarı Sistemi, Otomatik Yanan Uzun Farlar, Geri Manevra Trafik Uyarı Sistemi ve Şerit Takip Asistanı gibi sezgisel teknolojilerle donatılmıştır.

Entegre Dinamik Sürüş Sistemi
Sürüş performansını yükselten ve çeşitli zemin koşullarında çekiş gücünü zirveye çıkaran bu modern teknoloji tüm hava koşullarında rahat, dengeli ve kontrollü bir sürüş sağlıyor. Dört Çeker Sistemi (AWD), Kilitlenmeyi Önleyici Fren Sistemi (ABS), Elektronik Fren Gücü Dağıtımı (EBD), Çekiş Kontrolü (TRC), Araç Denge Kontrol Sistemi (VSC) ve Elektrik Kontrollü Direksiyon Sistemi (EPS) entegre dinamik sürüş sistemini oluşturuyor.
Spor Modu
Sürüş keyfi her zaman çok yüksek olan RAV4, şimdi yeni SPORT modu ile çevik sürüş dinamiklerinden en üst seviyede yararlanmanızı sağlıyor. Sport moduna geçiş yaptığınızda, ön ve arka tekerlekler arası tork dağılımı, gaz pedalı tepkimesi, şanzıman kontrolü ve direksiyon hissi sportif ayarlara adapte oluyor. Böylelikle daha coşkulu ve dinamik bir sürüş deneyimi yaşıyorsunuz. 
Hafızalı Bagaj
Sınıfında lider bagaj hacmiyle RAV4 geniş eşyaları rahatlıkla taşıyabiliyor ve yük taşıma ihtiyacınızı sorun olmaktan çıkarıyor. Alçak yükleme eşiği ve hafızalı elektrikli bagaj kapısı sayesinde eşya yüklemek veya boşaltmak da çok daha kolay hale geliyor.
Geniş Hacim
RAV4 konforlu, sessiz ve kullanışlı. Kabin, arka koltukta oturan yolculara sunduğu sınıfının en iyisi diz mesafesi sayesinde rahatlıkla beş yetişkin kişiyi konuk edebiliyor. Yüksek standartlarda iç döşeme ve işçilik kalitesi kabinin her köşesinde kendini belli ediyor. Ve tabii ki, dikkatle tasarlanmış çok sayıda eşya saklama bölmeleriyle RAV4 her zamankinden daha esnek. 647 lt olan bagaj hacmi arka koltuklar katlandığında 1846 lt‘ye çıkıyor.
7 hava yastığı 
Bunların içerisinde sürücü diz hava yastığı hem sürücü hem de yolcu için ön hava yastıkları, ön koltuklar hizasında yan hava yastıkları ve hem ön hem de arka koltuklarda oturan yolcuları koruyan perde hava yastıkları var.
Eğim İniş Destek Kontrol Sistemi (DAC) 
Yokuş aşağı inişlerde, DAC sistemi aracı dengede tutmak ve hızını 5 ile 7 km/saat arasında korumak için tekerlekleri ayrı ayrı frenler. DAC sistemi ileri veya geri viteste çalışır ve devreye girdiği zaman sürücünün pedala basmasına gerek kalmaz.

Stop & Start Sistemi 
Kırmızı ışık yandığında ya da benzeri bir durumda yakıt ekonomisin iyileştirmek ve egzoz gazı salımını azaltmak için motor otomatik olarak durdurur.
Geri Görüş Kamerası 
Geri manevralar çok daha güvenli. Ekranda görünen renkli resim size gizli tehlikeleri gösterir ve park manevrasını kolaylaştırır.
Yokuşta Kalkış Destek Sistemi
Ayağınızı fren pedalından çektiğinizde 2 saniye süreyle aracınızı frende tutar ve dik yokuşlarda sorunsuz kalkış yapmanızı sağlar. Böylelikle aracınızın geri kayması önlenir. Durduktan sonra vites kolu herhangi bir ileri vitesteyken fren pedalına daha sert basılarak devreye alınır.
Akıllı Giriş ve Çalıştırma Sistemi 
Anahtarınızı kullanmadan kapıları açmanızı ve kilitlemenizi, tek bir butona basarak da motoru çalıştırmanızı sağlar. Tek yapmanız gereken Akıllı Giriş anahtarınızı cebinizde veya çantanızda taşımak.

Geri Manevra Trafik Uyarı Sistemi 
Park yerinden geri manevra ile çıkarken, milimetrik dalga radarı kullanan, Geri Manevra Trafik Uyarı sistemi yan aynalardan ve geri görüş kamerasından görünmeyen araçlar için sürücüyü uyarır. Kör noktadan yaklaşan araçlar hakkında sürücü, yan aynalardaki kör nokta uyarı sinyalleri ile görsel, arka taraftan gelen uyarı sesi ile de işitsel olarak uyarılır.

Lastik Basınç Uyarı Sistemi 
Sistem sensörler sayesinde her lastiğin basıncını sürekli olarak kontrol eder. Lastik basıncı tavsiye edilen seviyenin altına düştüğünde gösterge panelindeki uyarı ışığı sayesinde sürücü uyarılır. Bu sayede daha güvenli bir sürüş, daha düşük yakıt tüketimi sağlanırken lastiklerin de daha az yıpranması sağlanır.

Fiyat (2015 Yılı)
2.0 lt ve 2.2 lt motor seçeneği sunan yeni RAV 4; 4×2 çekiş, 4×4 çekiş, benzinli ve dizel seçeneklerine göre 116.900 TL ile 212.880 TL arası fiyatlarla satılıyor.

PAYLAŞ

Yeni Yazılar