Ana SayfaOtomobilSeat Ibiza... Yolların Yeni Ritmi...

Seat Ibiza… Yolların Yeni Ritmi…


Seat Ibiza
İspanyol ve Alman teknolojisinin ortak tasarımı… İsmini İspanya’ın güneyinde bulunan Ibiza adasından alan SEAT Ibiza’nın genç ruhu, performansıyla birleşti. Tasarımı, eğlenceye ortak oldu. Hep kendi çizgisinde ilerledi ve klasik bir model olduğunu kanıtladı. Reference ve Style seçenekleriyle tekrar yollarda.

Seat Ibiza
Tasarım
Yeni tasarım tampon ve kaput, ön ızgara, ve sis farlarına artı olarak yeni alaşımlı jantlar ve opsiyonel sunroof ile SEAT Ibiza’nın çarpıcı görünümü tamamlanmaktadır. Opsiyonel Bi-Xenon Led gündüz farı ve arka Led stop lambaları, LED teknolojisi sayesinde her zamankinden daha keskin ve güçlüdür ve aracın hatlarını mükemmel bir biçimde vurgulamaktadırlar. 

Işıklandırma
Opsiyonel olarak sunulan LED  stop lambaları sayesinde, yol şartları ne olursa olsun her zamankinden daha iyi görür ve görülürsünüz, böylece hem güvenliğiniz hem de zarafetiniz artar.


İlk fark edeceğiniz şeylerden biri, şık tasarımlı ön farlardır. Dahası da var. Standart olarak sunulan ön sis farlarının, direksiyonun dönüş hareketlerine uyum sağlayarak, özellikle virajlarda daha fazla görüş açısı sağlama özelliği vardır. Bir sonraki virajda hoş olmayan sürprizler mi var? Unutun gitsin.

Ibiza’da, opsiyonel AFS’li (Adaptif Ön Far Sistemi) Bi-Xenon farlara da terfi edebilirsiniz. Bu farlar, direksiyon simidinin yöneltildiği tarafa dönmekte ve daha geniş açılı bir görüntü ve tam isabetli bir odaklanma sağlamaktadır.

Seat Ibiza

Hız Sabitleme
Style paketlerde mevcut olan hız sabitleyici (Cruise Control) uzun yolculukların stresini azaltır. Sadece istediğiniz hızı seçin, ayağınızı gaz pedalından kaldırın, gerisini hız sabitleyici halletsin.  Frene ya da gaz pedalına bir dokunuş ile de tüm kontrolü tekrar elinize alırsınız.


Yol Bilgisayarı
Aracınızı çalıştırdığınızdan bu yana geçen süreyi, yakıt tüketiminizi, sürüş mesafenizi ve daha fazlasını tek bir tuşa basarak görün. Style ve üzeri paketlerde bulunan yol bilgisayarı sürücüye tam kontrollü bir sürüş için en güncel bilgileri sağlayan yepyeni bir ekrana sahip.

Ses Sistemi
SEAT Ibiza beklentilerinizi karşılar; dört hoparlörü ile kristal netliğinde ses üreten ve sınıfındaki en iyi akustiğe sahip olan Radyo/CD/MP3 çalar ve AUX girişine sahiptir, opsiyonel Bluetooth bağlantısı ile telefonla konuşurken güvenli bir sürüş  yapabilirsiniz.

Hıza Duyarlı Elektronik Direksiyon
Park etme sırasında size ekstra bir kolaylık, hareket halinde iken ise daha sıkı bir yol tutuşu sağlayacaktır.


Otomatik Klima
Style ve üzeri paketlerde yer alan SEAT Ibiza’nın benzersiz Klima sistemi sıcaklığı dış ortama göre ayarlar, havaya göre daha az ya da daha çok soğuk hava üfler.

Kontrol Sistemi
Derinlik ve yükseklik ayarlı direksiyon simidi üzerinde bulunan kontrol butonları ile elinizi direksiyondan ve gözünüzü de yoldan ayırmadan daha güvenli yolculuk geçirmenizi sağar. 

Yokuş Kalkış Desteği
Artık aracınızı geriye kaydırmak yok! Yokuş Kalkış Desteği, yokuşlarda kalkış yaparken size yardımcı olacaktır.  Güvenlik
Elektronik Stabilite Kontrolü (ESC), XDS (100 HP üzeri araçlarda) ve ABS (Anti Blokaj Fren Sistemi) sistemleri çarpışmaları önlemeleri için tasarlanmışlardır. 

ESC (Elektronik Stabilite Kontrolü),  direksiyon simidinden, lastiklerden, frenlerden ve gaz pedalından gelen bilgileri izler ve otomobili olması gereken şeritte tutmak için ayarlamalar yapar. ESC ile birlikte sunulan Acil Durum Fren Destek Sistemi(EBA), milisaniyeler içerisinde maksimum frenleme kuvveti uygulayarak ‘panik duruşlara’ tepki verir. Lastik Basınç Kontrolü lastiklerinize hava basılması gerektiğinde sizi bilgilendirir.

Geri Görüş Kamerası
Kolay bir park için arkada ne var diye bakmak istediğinizde, opsiyonel olarak sunulan geri görüş kamerasına bakmanız yeterli olacaktır.

Performans

SEAT Ibiza’nın 1.2, 1.4, 1.6 lt motor seçeneklerinden birinin mükemmel bir güç ve manevra kabiliyetinin şaşırtıcı kombinasyonu  ile ihtiyaçlarınızı tam karşılayacağını göreceksiniz. Dizel motorlar son teknoloji ürünü common rail teknolojisi ile verimliliği ve performansı yüksek seviyeye çıkarırken  EU5 uyumlu motorlar yakıt tasarrufu sağlar ve partikülleri azaltır.

Şanzıman
DSG şanzımanlar ile daha hızlı vites değiştirin.

Fiyat
2015 fiyatları normal Seat Ibiza, üç kapılı Seat Ibiza SC, spor Seat Ibiza Cupra, beş kapılı versiyon ve çok yönlü stationwagon Seat Ibiza ST seçeneklerine göre 35.900 TL ile 55.900 TL arasında değişmektedir.

Kaynak: SEAT

PAYLAŞ

Yeni Yazılar