Peacock Bass Balığı

Peacock Bass Balığı - 4

Eğer bir Peacock Bass Balığı beslemek istiyorsanız ve kafanızda çok fazla soru işareti var ise bu ayrıntılı rehber tam size göre.Peacock Bass Balığı - 1

Bilimsel Adı: Cichla Orinocensis
Doğal Yaşam Konumu: Amazon Havzası, Lagünler ve sığ kıyıya yakın alanlar
Yaşadığı Su Sıcaklığı: 27°C – 30°C
Yaşadığı Su Ph: 5.50 – 6.50

Beslenme Şekli: Etçil
Davranış Biçimi: Agresif, Bölgeci
Max. Ulaştığı Boy: 60 – 65 Cm
Gerekli Akvaryum Hacmi: 900 Lt
Su Sertliği: Yumuşak, OrtaPeacock Bass Balığı - 2

Peacock çok keyifle beslenebilecek bir türdür. Sürekli aynı yerden yem verdiğiniz zaman, siz akvaryuma yaklaştığınız da sizi takip eder ve yem atmanızı bekler. Özellikle canlılar beslendiği zaman çok agresifleşir ve ağzını çok fazla açabilirler. Bölgecidir, bölgesine girildiği zaman mücadele etmeye başlarlar. Çok hareketli oldukları için yaşam alanların da onları kısıtlayacak ve yaralayacak dekorlar olmamalıdır. Dekor olarak kök kullanabilir. Çok başarılı bir avcıdır ve çok hızlı yüzerler. Karides ve beyaz balıklar ile beslenilebilir.Peacock Bass Balığı - 3

Cichla ocellaris, coğrafi kökeni Güney Amerika olarak bilinen bir cichlidtir. Doğada omurgasız canlıları yiyerek beslenirler. Su kalitesinin korunması bu balıkların üremesinde çok etkilidir.   Tek eşli balıklardır. Bu yüzden çift olarak bakılmaları en doğru olanıdır.  Yumurta döktükten sonra yavrularına birlikte bakarlar. Akvaryum ortamında çok nadir ürerler.  Yavrular yeterli boya geldikten sonra anne ve babanın yanından alınmalıdır. Erkekleri daha büyük ve renklidir. Oldukça gösterişlidir. Çok büyük bir balık olduğu için devasa akvaryumlara ihtiyaç duyar.

Büyük boyutları nedeniyle sadece gerçekten deneyimi olan hobicilerin beslemesi tavsiye edilir. Çeşitli koşullara uyum sağlayan dayanıklı ve sağlam bir türdür. Spor balıkçılğında avlanan bir türdür. Bu büyük, kirli balık güçlü bir filtrasyon gerektirir. Dış veya sump filtrasyon düşünülmelidir. Büyük arowana, vatozlar, büyük kediler ve diğer büyük cichlidler ile tutulabilir. Küçük balıkları yiyecekleri için aynı akvaryumda olmaları tasiye edilmemektedir.

Doğada bir çok canlıda olduğu gibi bu balıklarda da erkekler dişilerden daha iri yapılıdır. . Erkekler daha büyük bir yapıya sahip olup canlı renklerdedir. Üreme dişi balığın yumurta dökmesi ve erkek balığın bunları döllemesi ile sağlanır. Yumurtalara birlikte bakarlar.
Peacock Bass Balığı