Balık Yemi Çeşitleri

Balık Yemi Çeşitleri - 5

Bu makalemizde farklı farklı balık yemlerini inceleyeceğiz. Hangi yem neden kullanılır? Balıklar nasıl beslenmelidir? Balıklar için tercih edebileceğiniz balık yemi çeşitleri şu şekilde sıralanabilir;

Balık Yemi Çeşitleri - 2

Canlı Balık Yemi
Canlı balık yemi çeşitleri protein oranı yüksek olan çok iyi bir besin kaynağıdır. Canlı yemler, kapalı fabrikasyon bir ortamda üretilmediklerinden katkı maddesi içermezler fakat oldukça besleyicidirler. Canlı yem çeşitleri balıklarınıza sağladığınız diyetin bir parçası olarak sunmak protein desteği olması açısından faydalı olacaktır. Canlı balık yemleri sadece doğal ortamlarında balıkların beslenme alışkanlıklarını taklit etmekle kalmaz, kuru yemlerin bu güne kadar içeriğine katılamamış birçok özel faydayı da sağlayabilir. Canlı yem takviyesiyle yetiştirilen birçok balık yavrusunun, istisnai olarak hayatta kalma oranlarının daha yüksek olduğu ve türünün en sağlam örneklerden biri haline geldiği kanıtlanmıştır.

Ciklet Yemi
Ciklet yemi, özellikle ciklet balıkları için üretilen yemdir. Ciklet balığı besliyorsanız, ona bu yemden alabilir ve sağlıklı beslenmesini sağlayabilirsiniz.

Deniz Yemi
Deniz yemi, deniz balıkları için üretilen yemdir. Özellikle havuzlarda bakılan balıklar için bu yem çeşidi tercih edilmektedir.

Balık Yemi Çeşitleri - 3

Discus Yemi
Balık yemi çeşitleri arasında yer alan discus yemi, discus balıkları için üretilen balık yemidir. Discus bakıyorsanız; ona bu besleyici yemden alabilir ve sağlıklı kalmasını sağlayabilirsiniz.

Japon Yemi
Japon yemi, japon balıkları için imal edilen yemdir. Japon balığı bakıyorsanız, ona özel olarak üretilen bu yemden satın alarak sağlıklı beslenmesine yardımcı olabilirsiniz.

Kurutulmuş Canlı Yem
Kurutulmuş canlı yem, etçil balıklar için üretilen bir yem türüdür. Eğer etçil balık besliyorsanız, onun sağlığını korumak maksadıyla bu özel yemden satın almalısınız.
Pul Yem
Balık yemi çeşitleri arasında bir diğeri de pul yemler oluyor. Pul yem, etçil, otçul ve hepçil balıklar için uygun olan yem türüdür. Bu yem çeşidi suyun üzerinden beslenen balıklar için de uygundur. Batmayan bir yemdir.

Tablet Yem
Tablet yem, dipten beslenen balıklar için üretilen yem türüdür. Tablet formundadır ve çeşitlerine göre her türlü balık cinsi için uygundur.

Tatil Yemi
Tatil yemi, siz evde yokken de balıklarınızın beslenmesini sağlayan bir balık yemi çeşididir.