Abant Gölü Seyahat

Abant Gölü Seyahat - 2

Abant Gölü Seyahat Abant Gölü Seyahat - 01Abant Gölü Türkiyenin Neresindedir
Türkiye’nin kuzeybatı kesiminde, Bolu ilinin güney batısında etrafı çamlık tepelerle çevrili, tabii manzarası çok güzel bir göl.

Abant Gölünde Neler Yapılabilir

  1. Göl kenarında kahvaltı.
  2. Piknik
  3. Yürüyüş
  4. Kamp
  5. Tabiat Parkı gezisi
  6. Yamaç Paraşütü
  7. Bisiklet turu.
  8. Balık tutma Sportif Olta Balıkçılığı ile Keyiflenin
  9. Fayton gezisi
  10. At gezintisi

Abant Gölünün Denizden Yüksekliği Ne Kadardır

Batı Karadeniz sıradağlarına dahil, Bolu, Düzce ve Mudurnu arasında uzanan Abant Dağlarının kuzey batısında olup, Bolu’nun 34 km güney batısında yer alır. Yüzölçümü 1.28 kilometrekaredir. Denizden yüksekliği 1298 metredir.

Abant Gölü Nasıl Oluşmuştur

Abant Deresi vadisinde heyelan sonucu meydana gelmiş set (tabii baraj) gölüdür. Suyunun bir kısmı Abant Deresi ile Bolu Çayına dökülür. Suyu tatlı ve durudur. Gölün suyu o derece berraktır ki, 20-25 m derinlikteki taşlar görülür. Etraftaki çamları ve yeşilliği bir ayna gibi aksettirir.

Abant Gölü Çevresi Nasıldır

Gölün etrafı çam, kayın, gürgen ve köknar ağaçları ile süslüdür. Kuzeybatı bölümünde geniş bir alanı kaplayan yarı bataklık, hızla genişleyerek zamanla gölün daralmasına sebep olmuştur. Kıyı boyunca 7600 m uzunluğunda bir gezinti yolu vardır. Gölde sandal, kayık ve motorla gezilir.

Abant Gölünde Kış Mevsimi

Şiddetli kışlarda göl buz tutar. Etrafını çevreleyen dağlar kış sporlarına elverişli olmasına rağmen, bu yönde fazla bir faaliyet yoktur. Etrafında turistik oteller, dinlenme evleri ve halka açık piknik yerleri vardır.

Abant Gölü Nasıl Gidilir – Harita

Abant Gölü Seyahat - 02 Abant Gölü Seyahat

Abant Gölü Seyahat - 03

Abant Gölü Seyahat

Abant Gölü Seyahat” yazısında 3 düşünce

Bir yanıt yazın