Slither.io’da Birinci Oldum. Slither Nasıl Oynanır ?

Play Store dan ne indirsem de oynasam diye dolanırken bu oyuna rastladım. ilk önce General Mobile Discovery e indirdim oyunu… Görüntü olarak çok güzel ama sürekli ekran takılma yapıyor. Yılan bi duruyo bi gidiyo. Öyle olunca istemesen de başka yılana çarpıyosun.
Alttaki resimde 1. olmuştum.

Slither.io'da İlk 1. Oldum. Slither Nasıl Oynanır ?

Daha sonra General Mobile Android 4G ye indirdim. Bu telefonda daha az takılma oldu ama yine de tam yılanı büyütmüşken birden takılması sinir bozucu ve yine hüsran…

Son olarak laptoptan oynadım slither oyununu. Görüntüde kaymalar var ama yılanda takılma olmuyor sadece biraz göz yoruyor.

netten yazar - slither online oyun

Yorumlardan okuduğum kadarıyla takılma http://slither.io/ sitesinin kendisiyle alakalı.

Oyunun videosunu camtasia studio 8 ile çekmiştim ama çok büyük olmuş boyutu buraya yüklenmedi.

Oyunun mantığı sadece büyümek. Ne kadar büyüksen o kadar öndesin. Büyümek için diğer yılanları öldürüp yemeniz yeterli.
Öldürmek için bir kaç taktik var:
 
1: Önce nokta şeklindeki renkli şeyleri yiyip biraz büyümeliyiz çünkü birini öldürmek için hızlı manevra yapabilmemiz gerekiyor bunun içinde büyük olmamız lazım. Çünkü hızlı giderken kuyruğumuzdan parçalar kopuyor ve küçülüyoruz.
 
Mouse’ un sol tuşuna basılı tutunca hızlanıyor.
Gözümüze kestirdiğimiz yılana yavaşça yaklaşıp birden hızlanıp kafasının önünden U dönüşü yapıyoruz. O da size çarpıyor ve ölüyor.
 
En küçük haldeyken hızlanmıyor. O yüzden başka yılanlara yaklaşmayın yem olmaktan kaçamazsınız.
 
2. Kendinizden daha küçük birinin etrafında daire oluşturup o yılanı içinize alın ve onun pes edip size çarpıp ölmesini bekleyin. Ama sakın kafanızı dairenin içine siz de geçirmeyin. İçinizdeki kafanıza çarpıp sizi öldürebilir. kuyruğunuzun üstünde dönün.
 
Fazla küçüklerle uğraşmayın bence. Bazen onlar sizi yemeye çalışıyor ve sinir ediyorlar o zaman öldürün ama yemeye tenezzül etmeyin derim. 
 
Çünkü yemi gören hızlanıp geliyor ve o anda bir çok yılan çarpışıp ölüyor. Eğer fazla büyükseniz yem yerken önce yemleri halka içine alın daha sonra rahatça yiyin. 
 
Alttaki resimde de 8. olmuştum.
 
netten yazar - slither online oyun
3. Bir de kafa kafaya çarpışma var. Burada küçük olan ölür. Bunu pek anlayamadım. Bazen benden büyük birine çarpıyorum benim ölmem gerekirken o ölüyor.
4. Eğer kimseyi öldürmek istemiyorsanız etraftaki parçaları toplayın yavaş yavaş büyümeye başlayın ama bu çok zaman alacaktır.
5. Büyük yılanların yanında gezin. Mutlaka ya ölecek ya da öldürecektir. Tabi ki öldürdüğü de büyük lokma olacaktır. Fırsat kollayın. Yılanlar genelde ortada çok oluyor. Sayfanın sağ altında daire şeklinde ufak bir harita var. Orada sizi nokta şeklinde gösteriyor.
 Tam ortaya gelmeye çalışın. Ama yem olmaktan korkanlar da var tabi bunlarda daha çok dairenin kenar kısımlarında geziyor. Biri gelse de tenhada kıstırsam rahatça yesem diye bekliyorlar.
Dikkatli olun.. İyi oyunlar.
nettenyazar - slither

Bir yanıt yazın