Age of Empires III

Age of Empires III

Age of Empires III

OYUN TÜRÜ: Strateji

PLATFORM: PC
YAPIMCI: Microsoft
ÇIKIŞ TARİHİ: 18 Ekim 2005
Age of Empires III serinin son ana oyunudur. Amerika’nın keşfinden sonra gerçekleşen kolonileşme faaliyetlerini ve ABD’nin kuruluşunu konu almaktadır. Oyun 16.yy ve 19.yy dönemleri arasında geçmektedir.
 

Age of Empires III - 01

 
Oyunda Osmanlı Devleti, İngiltere, Fransa, Portekiz, Hollanda, İspanya, Rusya ve Almanya gibi medeniyetler yer almaktadır.
 

Age of Empires III - 02

Microsoft tarafından geliştirilen oyunun amacı strateji geliştirerek diğer medeniyetlere üstünlük sağlamaktır. 

Age of Empires III - 03

Oyunda medeniyetinizi dilediğiniz gibi geliştirip güçlendirebilirsiniz. Ticaret yollarını ele geçirebilir; bankacılık, altın madenciliği, gümüş madenciliği, tarım, hayvancılık ve ormancılıkla ekonominizi geliştirebilir; çeşitli savaşçılar yetiştirerek ordunuzu güçlendirebilir, geliştirdiğiniz stratejik hamlelerle savaşlarda düşmanlarınızı alt edebilirsiniz. Yeni bölgeler keşfedip topraklarınızı genişletebilirsiniz.

Age of Empires III - 04

Genel özellikleriniz ve oyun seviyeniz arttıkça bir çağdan diğer bir çağa geçiş yapabilirsiniz. Oyunda her biri farklı coğrafi ve iklimsel özelliklere sahip bölgeler bulunmaktadır. Her bölgede yer altı zenginlikleri, bitki örtüsü ve  hayvan türleri farklılık göstermektedir.

Age of Empires III - 05

 
Oyunda senaryo modu ve çarpışma modu bulunmaktadır. Medeniyetler arasından dilediğinizi seçebilir, çarpışma modunda dost veya düşman ülke olarak seçimlerinizi yapabilirsiniz. Her medeniyetin kendine has özellikleri ve güçlü yönleri bulunmaktadır. 
 

Age of Empires III - 06

Ana oyuna daha sonra iki adet eklenti paketi dahil edilmiştir. 2006 yılında  3 adet Kızılderili kabilesi içeren Age of Empires: The War Chiefs; 2007 yılında da Japonya, Çin ve Hindistan gibi Asya medeniyetlerini içeren Age of Empires III: The Asian Dynasties ek paketleri eklenmiştir.
Bu eğlenceli oyunla dilediğiniz gibi strateji geliştirebilir, savaşlarda şiddetli çarpışmalar yaşayabilir ve topraklarınıza toprak katıp ülkelere egemen olabilirsiniz.
Sistem Gereksinimleri:
İşletim Sistemi: Windows XP
İşlemci: 1.4 Ghz
RAM: 256 MB 
HDD: 2 GB Alanı
Ekran Kartı: 64 MB, Directx 9c
 
Fiyat: 
Oyun fiyatı Aral Game sitesinde 35 TL’den satılmaktadır.
 

Age of Empires III” yazısında 2 düşünce

Bir yanıt yazın