Kırmızı Başlıklı Kız

Kırmızı Başlıklı Kız
Görüntülü Sindirella masalı okumak için buraya tıklayınız.


Evvel zaman içinde, kalbur zaman içinde bir köyde kırmızı başlıklı küçük bir kız babaannesiyle yaşarmış. Kız köyde dolaşmayı çok sever, koyunları kovalarmış.

Kırmızı Başlıklı Kız - 01Gel zaman git zaman kırmızı başlıklı kız köyde dolaşırken, kurt onu görmüş. Kurtun aklına küçük kızı yemek için sinsi bir plan gelmiş.Kırmızı Başlıklı Kız - 02Kırmızı Başlıklı Kız - 03Kurt önce eve gelip babaannesini ham diye yutmuş.Kırmızı Başlıklı Kız - 04Sonra babaannesinin kıyafetlerini giyip yatağa yatmış. Kız köyden eve gelmiş. Babaannesini yatağında görünce ona sormuş:

Kırmızı Başlıklı Kız - 05– Babaanne senin kulakların neden böyle büyük ?

– Seni daha iyi duyabilmek için kuzum.
 
– Babaanne senin gözlerin neden böyle kocaman ? 
 
– Seni daha iyi görebilmek için kuzum.
 
– Peki babaanne, senin dişlerin neden bu kadar büyük ?
 
– Seni daha iyi yutabilmek için kuzum.
 
Sonra kurt, birden başlıklı kızı ham diye yutmuş.

Kırmızı Başlıklı Kız - 06

Kurt uykuya dalmış. Başlıklı kız, kurdun karnındayken babaannesini görmüş, konuşmuşlar. Babaannesinin aklına çok acayip bir fikir gelmiş. Önce cebindeki makasla kurdun karnını delmiş ve kurdun karnından dışarı çıkmışlar. Sonra babaannesi kurdun karnına dışarıdan getirdiği taşları koyup kurdun karnını geri dikmiş. Kurt bir süre sonra uyandığında hareket edemediğini fark etmiş. Hareket edemediği için ve karnında  hiç yiyecek olmadığı için bir süre sonra ölmüş.

Kırmızı Başlıklı Kız - 07Başlıklı kız ve babaannesi ömürleri boyunca mutlu yaşamışlar.

Kırmızı Başlıklı Kız - 08

Bir yanıt yazın