Çinçin Bağları Hikayesi

Çinçin Bağları Hikayesi
Komedi
Vizyon Tarihi
 1 Mayıs 2015
 
Yapım
 Han Yapım
Senaryo
Hasan Göktaş
Yönetmen
Emre Budak
Oyuncular
Erdağ Yenel, İbrahim Aymergen, Emre Budak
Çinçin Bağları Hikayesi - 03
Film Hakkında
Türkiye’de ilk profesyonel web dizisi olarak yayınlanan “Yolunda A.Ş. – Bir Ankara Dümeni” isimli yapım sinema filmi olarak geri dönüyor. Ankara’nın meşhur ve eski gecekondu mahallelerinden Çinçin Mahallesi halkının da desteğiyle vizyona girmeye hazırlanıyor. Fenomen haline gelen dizi bu kez “Yolunda A.Ş. – Çinçin Bağları Hikayesi” ismiyle sinema filmi haline geliyor.
Çinçin Mahallesi 1988 yılında başrollerini Kemal Sunal ve Jale Aylanç’ın paylaştığı dram türündeki Düttürü Dünya filmine ev sahipliği yapmıştı.

Çinçin Bağları Hikayesi - 02Filmin Konusu
Film, Çinçin Bağları mahallesinde yaşayan üç arkadaşın mahallenin sorunlarına çözüm arayışlarını anlatıyor. Çinçin’e özgü jargonuyla, racon kesen tipleriyle, orijinal karakterleriyle, insanı güldüren diyaloglarıyla, gerçek hayattan kesintileriyle ve kendine has komedi tarzıyla sinema dünyasına yeni bir renk katmaya hazırlanıyor.

Oyuncular
Filmin başrollerinde Erdağ Yenel, İbrahim Aymergen ve Emre Budak bulunuyor. Bunun yanında filmde Tuna Orhan, Cezmi Baskın, Gökay Müftüoğlu ve Hüseyin Elmalıpınar gibi sanatçılar da rol alıyor.
 
Filmin senaryosu Hasan Göktaş’a ait. Yönetmen koltuğunda ise Emre Budak oturuyor.
Film 1 mayısta vizyona girecek ve şimdiden eğlenceli seyirler.
 
 Fragman

Bir yanıt yazın