Ana SayfaEğlenceBilgisayar OyunlarıSleeping Dogs... Uyuyan Köpeklere İlişmeyin...

Sleeping Dogs… Uyuyan Köpeklere İlişmeyin…

OYUN TÜRÜ: Aksiyon, Macera
PLATFORM: PC, PS3, XBox 360
YAPIMCI: United Front Games & Square Enix
ÇIKIŞ TARİHİ: 14 Ağustos 2012
Sleeping Dogs

  

Uzak doğu dinamikleri üzerine kurulan Sleeping Dogs, içerdiği aksiyon sahneleri ile ön plana çıkıyor. Kovalama sahneleri ile de karşılaştığımız oyun, uzak doğu filmlerinde sık sık gördüğümüz birçok farklı aksiyon sahnesini karşımıza çıkarıyor.
Sleeping Dogs
Jules Verne‘in “Çin’de Bir Çinli’nin Başına Gelenler” isimli macera dolu romanını duymuşsunuzdur. Romanda bir Çinli ve arkadaşlarının Çin’i baştan başa katettikleri serüven, sürükleyici bir şekilde anlatılır. Sleeping Dogs oyununda da buna benzer bir maceraya atılmaya hazır olun. 
Sleeping Dogs
Karakterimiz Wei Shen adında gizli bir polis. On yaşına kadar Hong Kong’da yaşamış, daha sonra ailesiyle birlikte San Fransisco’ya taşınmıştır. San Fransisco Polis Departmanı’na girip polis olmuş ve Çin’e özel bir görevle geri dönmüştür.
Sleeping Dogs
Oyundaki amacımız Hong Kong mafyasının içine sızarak örgütü çökertmek. Kendinizi Kurtlar Vadisi‘nde Polat Alemdar gibi hissedebilirsiniz. Mafyanın kontrol ettiği bölgede birbiriyle sürekli çatışan iki çete bulunuyor. Wei Shen çocukluk arkadaşlarının da bulunduğu bu çetelerden birine sızarak görevine başlıyor. Üstelik Wei Shen’in kız kardeşi de bu çetelerden birine mensupken öldürülüyor. Burada göreve intikam duygusu da karışıyor.

Sleeping Dogs
Oyun GTA tarzı gibi düşünülebilir. Ama silahlardan çok dövüş teknikleri ön planda. Çin’de bulunup ta kavgaya bulaşmamak olur mu? Tekme, tokat, yumruk… Rakipleriniz genelde kalabalık bir şekilde size saldırıyor. 8-10 kişi üzerinize yürüdüğünde biraz Jackie Chan‘lik yapmanın zararı olmaz herhalde.  
Sleeping Dogs
Oyunda cıvıl cıvıl canlı bir şehirde bulacaksınız kendinizi. Çince tabelalar, Çin’e mahsus eğlenceler, birbirinden tuhaf gıdalar ve bir sürü kültürel özellik. Horoz bile dövüştürebiliyorsunuz. Yalnız şehirde araç kullanırken dikkat edin trafik sol şeritten işliyor.
Sleeping Dogs
Wei Shen gizli bir polis olsa da suça karışmak zorunda kalıyor. Oyunda karakter geliştirme özelliği mevcut. Çete görevlerinde başarılı oldukça triad seviyeniz artıyor. Şehirdeki masum insanlara saygılı oldukça ve dövüşlerle itibar seviyeniz artıyor. Takipler sırasında polislere, araçlara ve kamu mallarına zarar verirseniz polis leveliniz düşüyor.
Sleeping Dogs
Oyunda “Hack” sistemi de mevcut. Güvenlik sistemi ile korunan kapıları ve güvenlik kameralarını aşmak için cep telefonunuzdan faydalanıyorsunuz.
Oyunun senaryosu klişe olsa da Çin macerası oyunda gayet iyi yansıtılmış.
Oyun piyasada 30 TL ücretle satılmaktadır.
Sistem Gereksinimleri:
Minimum sistem gereksinimleri
İşletim sistemi: Windows Vista or Windows 7
İşlemci: Core 2 Duo 2.0 GHz veya Althon X2 2.4 GHz
Bellek: 2GB
Ekran kartı: DirectX 10 veya 11 uyumlu Nvidia veya AMD ATI ekran kartı, ATI Radeon 3870 veya daha iyisi, Nvidia GeForce 8800 GT veya daha iyisi
Ekran kartı belleği: 512 MB
Ses kartı: DirectX uyumlu ses kartı
Sabit disk yeri: 15 GB
Önerilen sistem gereksinimleri
İşletim sistemi: Windows 7 64-bit
İşlemci: Quad-core Intel veya AMD CPU
Bellek: 4GB
Ekran kartı: DirectX 11 Nvidia veya AMD ATI card, Nvidia GeForce GTX 560 veya ATI Radeon 6950
Ekran kartı belleği: 1 GB
Ses kartı: DirectX uyumlu ses kartı
Sabit disk yeri: 15 GB
Trailer:

2 YORUMLAR

PAYLAŞ

Yeni Yazılar