Kim Var

Kim Var

Kim Var

Kim Var - 01

Ayaktaydı, gece karanlığında bir köşeye sinmeye çalışıyor, bir yandan da şişesinde ki sıvıyı yudumlamaya çabalıyordu. Bir yer buldu, bir sigara yaktı, ayağını uzattı ve etrafını seyretmeye başladı.

Tam sigarası bitmek üzereyken karşıdaki binanın ışıkları yandı. Tedirgin oldu, saklanmak için başka bir yer aramaya başladı. Bir duvar dibi buldu. Oturdu, ayaklarını uzattı. Şişeden büyükçe bir yudum aldı. Sigarasını yaktı.

Tam rahatladığını hissettiği anda karşı binanın ışıkları söndü. Telaşlandı, ayağa kalktı. Sağ elinde sigarası, sol elinde şisesi ile kendi etrafında dönmeye başladı. Acaba orada kim vardı, varsa da onu görmüş müydü ?

Sonunda canına tak etti, ilk başta tünediği yere oturdu. Sigarayı sol eline, şişeyi sağ eline aldı. Sigarayı ağzına götürürken onun söndüğünü fark etti. Şişeden bir yudum almaya yeltendi, vazgeçti. Sigara paketini çıkardı. Önce şişedeki sıvı seviyesine, sonra da paketteki sigara adedine baktı.

Bir iki dakikalık hesaptan sonra sigarasını yaktı, derin bir duman çekti ve ardı ardına şişeden hızlı hızlı yudumlar aldı. Şişedeki sıvı seviyesine baktı. Yarılamıştı, şaşırdı. Binaya yeniden baktı, ışıklar sönüktü.

Rahatladı, sigarasından derin bir duman daha aldı, sigara külünün düşmesi için sigaraya hafifçe dokundu. Aniden, kızgın kül, elinin üstüne geldi. Hafif bir acı hissetti ve üzerindeki külün kalkması için hafifçe üfledi. Kül gitmemekle beraber, hala sıcaktı.

Hissettiği acı biraz daha arttı. Bir iki defa daha üfledi, kül yapışmış gibiydi, gitmedi. Acısı en son raddeye ulaştı. Yukarıya bir baktı, karşı binanın ışığı yeniden yanmaya başlamıştı. Ayağa kalktı ve gene etrafında dönmeye başladı. Telaşlanmıştı, elindeki kül yanığının acısı da geçmiyordu. İçmek istiyordu, ama içemiyordu. Korkuyordu, biri onu mu izliyor, bilmiyordu.

En sonunda şişeyi çöpe atmaya karar verdi. Şişeyi atacakken içindeki sıvının yarısının durduğunu gördü. Birileri burada içtiğini anlamasın diye sıvıyı yere döktü, şişeyi çöpe attı.

Rahattı, kimin olup olmadığı umurunda değildi, şişe yoktu artık. Hızlı adımlarla oradan uzaklaştı.

Karşı binadaki ışık yeniden yanmıştı.

Yazar Can Simit

Kim Var” yazısında 4 düşünce

Bir cevap yazın