Eregl Hisse

Erdemir-Hisse-Eregl

Eregl Hisse, OYAK Maden Metalürji’nin ana şirketi ve ülkemizin en değerli sanayi varlıklarından Erdemir, 58 yıldır Türk sanayisinin ihtiyaç duyduğu yassı çeliği üreterek ve ürünlerini dünyanın dört bir yanındaki çelik kullanıcılarına ulaştırarak ülkemiz ekonomisine can veriyor.

Eregl Hisse Ne İş Yapar ?

Türkiye çelik sektörünün öncüsü Erdemir, 15 Mayıs 1965’te ülkenin yassı çelik ihtiyacını karşılamak üzere Karadeniz Ereğli’de kurulu tesislerinde üretime başladı. Erdemir, yarım asrı aşkın köklü geçmişinden edindiği deneyimiyle uluslararası kalite standartlarında sıcak ve soğuk haddelenmiş yassı çelik, levha, kalay, krom ve galvaniz kaplamalı sac üretiyor. Erdemir, yaklaşık 4 milyon ton ham çelik ve 5 milyon ton nihai ürün kapasitesiyle tüm dünyada bilinen ve güvenilir bir iş ortağı olarak çelik kullanıcıları tarafından tercih ediliyor. Geniş ürün portföyü ile Erdemir; otomotiv, beyaz eşya, boru profil, haddecilik, genel imalat, elektrik elektronik, makine, enerji, ısı gereçleri, gemi inşa, savunma, ambalaj, yenilenebilir enerji gibi sanayinin hemen her sektörüne hammadde sağlıyor. Türkiye’nin en geniş tabana sahip halka açık şirketlerinden olan ve hisselerinin çoğunluğu kurumsal yatırımcıların elinde olan Erdemir, sanayinin lokomotifi olduğu gibi Borsa İstanbul’un açıldığı ve hisselerinin işlem görmeye başladığı 1986 yılından bu yana Borsa’nın da lokomotiflerinden biri olmayı sürdürüyor. Türkiye’nin ilk ve lider yassı çelik üreticisi Erdemir, bağlı şirketleri İsdemir, Erdemir Maden, Erdemir Çelik Servis Merkezi, Erdemir Mühendislik, Erdemir Romanya, Kümaş Manyezit, Erdemir Enerji Erdemir Asia Pacific ve İsdemir Linde Gaz Ortaklığı ile yassı ve uzun çelik üretimi, çelik servis merkezi hizmetleri, madencilik, endüstriyel gaz üretimi, mühendislik ve proje yönetimi, enerji alanlarında 13 bine yakın çalışanıyla faaliyet gösteriyor, öncü uygulamalarıyla sektöre yön veriyor.

Eregl Hisse Halka Arz Tarihi

13 Ocak 1986 tarihinde arasında yapılmış olup talep toplama 1 gün sürmüştür.

Eregl Şirket Hedefi

Sürdürülebilir geleceğin ancak sürdürülebilir çelik üretimiyle mümkün olduğu ilkesinden yola çıkarak, iyi bir kurumsal vatandaş ve bir çözüm ortağı olarak ürettiğimiz çelikle hayatın her alanına dokunuyoruz. Faaliyet gösterdiğimiz bölgeler başta olmak üzere toplumsal gelişime katkı sağlamak üzere projelerimizi ve faaliyetlerimizi kurumsal sosyal sorumluluk politikamız doğrultusunda gerçekleştiriyorlar.

Müşterilerinin bugün ve gelecekteki ihtiyaçları için yenilikçi çözümler sumayı ve sorumlu üretim anlayışı doğrultusunda kaynaklarını etkin ve verimli kullanmayı hedefleyen Erdemir, ileri çelik araştırmaları yürütmek üzere 2014 yılında Ar-Ge Merkezi’ni kurdu. Erdemir özellikle otomotiv sanayisine yönelik kaliteli özel üretimleri gerçekleştiren, yüksek teknolojik özelliklere sahip 2. Sürekli Galvanizleme Hattını ise 2018 yılında devreye aldı. Diğer yandan Erdemir Asia Pacific Pte. Ltd., Erdemir Enerji, İsdemir Linde Gaz Ortaklığı ve Kümaş Manyezitle birlikte büyümesini sürdürdü. OYAK Maden Metalürji şirketleri olarak Erdemir ve bağlı şirketleri, üretimleri, finansal performansları sağladıkları istihdam ve sürdürülebilir gelişmeye katkılarıyla ülkemiz için çalışmaya devam ediyor.

Eregl Hisse Twitter Yorumları

Twitter X de Miatk ile ilgili en son yorumlara ulaşmak için lütfen hastag simgesine tıklayınız.
#Eregl