AVOD Hisse

AVOD-Hisse-Grafik-Borsa

Borsa da şuanda aktif olarak işlem gören AVOD Hisse, Türkiye’de kurutulmuş gıda sektörünün lider şirketlerinden olan AVOD A.Ş. 2003 yılında, HASAT BNO Group (kuruluş tarihi,1995)un temelleri üzerine kurulmuştur.

AVOD Hisse Ne İş Yapar ?

A.V.O.D. KURUTULMUŞ GIDA VE TARIM ÜRÜNLERİ SANAYİ TİCARET ANONİM ŞİRKETİ, gıda işleme sektöründe faaliyet gösteren Türkiye merkezli bir şirkettir. Öncelikli olarak kurutulmuş sebze ve türevlerinin üretimi ve toptan ticareti ile uğraşmaktadır. Ürünleri arasında domates, kırmızı biber, patlıcan, zeytin, kapari, çeşitli biberler, bal ve şifalı bitkiler yer almaktadır. Şirket, Şubat 2014’te Nazelka Gıda Turizm Tekstil Sanayi ve Ticaret Ltd. Şti ve Abdi Gürbüz’den İzmir merkezli sebze ve meyve üreticisi ve toptancısı Banadora Gıda Yaş Meyve Sebze Kozmetik Ürünleri Sanayi ve Ticaret AŞ’de %90 pay almıştır. Şirket, Mart 2014’te Nazelka Gıda Turizm Tekstil Sanayi ve Ticaret Ltd. Şti ve Abdi Gürbüz’den İzmir merkezli sebze ve meyve üreticisi ve toptancısı Banadora Gıda Yaş Meyve Sebze Kozmetik Ürünleri Sanayi ve Ticaret AŞ’de %90 pay almıştır.

AVOD Hisse Halka Arz Tarihi

30.11.2011 tarihinde halka arz edilmiştir.

AVOD Şirket Hedefi

15.000 m² açık ve 5.000 m² kapalı alan ile yıllık 3.000 ton son ürün kapasitesi ile Türkiye kurutulmuş sebze ihracatının %20 lik kısmını gerçekleştirmektedir. ve Farmer`s Choice markası ile de iç piyasaya ürünler vermektedir. Müşteri memnuniyetinin kaliteli ürün ve üretimden geçtiği felsefesine inanan AVOD A.Ş. tohum ithalinden son ürün paketlemesine kadar geçen tüm evrelerde profesyonel zirai ekim, üretim, kalite kontrol elemanları ile süreci başından sonuna kadar titizlikle takip etmektedir. Kurulmuş olan BRC ve IFS sistemleri üretimin uluslar arası standartlarda olmasını sağlamaktadır.

A1Cap Hisse Twitter Yorumları

Twitter X de AVOD ile ilgili en son yorumlara ulaşmak için lütfen hastag simgesine tıklayınız.
#AVOD

Kaynak(AVOD A.Ş)