Ana SayfaAktüelUnutulmaz Efsane Dizilerden Birkaç Kesit

Unutulmaz Efsane Dizilerden Birkaç Kesit

BİZİMKİLER

Başrollerini; Aykut Oray, Erdal Özyağcılar, Mehmet Akan, Ercan Yazgan’ın oynadığı dizi, 1989 yılında vizyona girmiştir. 13 sene süren dizi 2012 yılında son bulmuştur. 459 bölüm çekilen bu aile dizisi, Türk televizyon tarihinin en uzun süren dizisi olmuştur. Yönetmenliğini ise; Yalçın Yelence ve Erkavim Yıldırım yapmıştır. 

KAYGISIZLAR

Komedi dizisi olan bu yapım, Şoray Uzun, Halit Akçatepe, Ayşen Gruda, Ülkü Duru, Çiçek Dilligil’in oynamış olduğu bir dizidir. Senaristliğini, Gani Müjde’nin, yönetmenliğini ise Oğuz Yalçın’ın üstlendiği dizi 124 bölümden oluşmuş ve 4 sezon sürmüştür. Dizi İstanbul’da çekilmiştir.


İKİNCİ BAHAR


Yönetmenliğini; Uğur Yücel, Orhan Oğuz ve Türkan Derya’nın yapmış olduğu dizinin başrollerini; Türkan Şoray ve Şener Şen oynamaktadır. Konusu ise; İki çocuklu dul bir kadının hayat mücadelesidir.

MAHALLENİN MUHTARLARI

337 bölümden oluşan, 10 sezon ekranda kalan, senaryosunu Kandemir Konuk’un yazdığı, yönetmenliğini Oğuz Yalçın, Filiz Kaynak, Nursan Esenboğa ve Avni Kütükoğlu’nun üstlendiği yapım olan dizi İstanbul-Maltepe’de çekilmiştir.

Yazar Hakan SARIKAYA

PAYLAŞ

Yeni Yazılar