Skoda Octavia

Skoda Octavia

Skoda Octavia
Skoda Octavia - 01

ŠKODA Octavia mükemmel tasarımı geniş ve işlevsel bir kombinasyon ile sunar. Yatay hatların vurgulanması sayesinde otomobilin önü kendinden emin ve cüretlidir.

Skoda Octavia - 02

Belirgin omuz çizgisi  otomobile dinamik bir görüntü kazandırır ve coupé tarzı siluetini bariz şekilde vurgular. Uçaklara özgü “fin çizgisi” , yukarıya kıvrılan dinamik pencere çizgisidir, otomobile güçlü bir görünüm ve yön veren küçük ama etkili bir tasarım elementidir.

Arka bölümde titizlik, zarafet ve mükemmel oranlar kendisini hemen belli etmektedir. Tasarımın ruhunu ortaya koyan her element iyi bir şekilde konumlandırılmıştır ve ŠKODA’nın tipik C-biçimli far dizaynı mükemmel bir uyum içindedir.

Yüksek güvenlik seviyesi ŠKODA Octavia’nın Euro NCAP çarpışma testlerinde en üst seviye olan beş yıldıza layık görülmesiyle ispatlanmıştır. Yolcular yenilikçi güvenlik sistemlerine, dokuz adede kadar çıkartılabilen hava yastığını içeren kapsamlı bir pasif güvenlik paketine ve otomobilin rijit yol tutuşuna güvenebilirler.

Skoda Octavia - 03

Octavia segment boyutlarının üstünde genişlik sunuyor. 1.782 mm iç uzunluk ve 73 mm arka diz mesafesi sunuyor.

Octavia alt edilemeyen taşıma becerilerini ve çevre dostluğunu bir araya getirir. Otomobilin tüketimini sadece 100km’de 3,8 litrede tutarken – ki bu kilometrede 99g CO2 demektir – dört yolcu ve 590 litre bagaj taşıdığınızı bir hayal edin.Skoda Octavia - 04

Yüksek kaliteli, sağlam gövde yapısı her türlü çarpışmada güvenliğin vazgeçilmez şartıdır. Aracın ön ve arka kısımları çarpışma sırasında maksimum enerji emilimi sağlar. Özel motor kulakları motorun yolcu bölmesine girmesine engel olur. Çok şiddetli darbe durumunda, motor herhangi bir kimseyi tehlikeye maruz bırakmayacak şekilde otomobilin alt bölümüne kayar. Direksiyon kolonu tasarımı önden darbe durumunda direksiyon simidinin sürücüye doğru hareketini sınırlar. Pedalların yerleşimi darbe durumunda kayarak uzaklaşmalarını sağlar ve sürücünün bacak yaralanması riskini azaltır.Skoda Octavia - 05

Octavia’nın fiyatı model, teknik özellik, donanım ve renklerindeki değişikliğe göre 50.900 TL ile 80.900 TL arasında değişmektedir.

Kaynak: SKODA

Bir yanıt yazın