Apple Watch iWatch

Apple Watch iWatch
Apple Watch geçen yıl iPhone 6 modelleriyle ön gösterimi yapıldıktan sonra 6 ay süren bir gelişim sürecinin ardından 9 Mart 2015’te tanıtıldı.  Tanıtım San Francisco’da Apple CEO’su Tim COOK tarafından gerçekleştirildi. Apple Akıllı Saatlerin satışına ABD, Avustralya, Kanada, Çin, Fransa, Almanya, Hong Kong, Japonya ve İngiltere’de 24 Nisan 2015 tarihinde başlanacağı açıklandı.
Apple Watch, Iphone’a gelen çağrılara cevap verme, mesaj gönderme, Iphone bildirimlerini gösterme, çizim yapma, akıllı saatler arası iletişim kurma, sesli komut, kalp atışlarını gösterme özelliğine sahip. Akıllı saat olmasının haricinde kapsamlı bir sağlık ve egzersiz cihazı.
Apple Watch iPhone 6, iPhone 6 Plus, IPhone 5, iPhone 5C, ve iPhone 5S’le çalışabiliyor.
Apple Watch’ın ekranı çizilme ve darbelere karşı safir kristal ile kaplı. Hafif bir dokunuşu ve sert bir bastırma arasındaki farkı ayırt edebiliyor.
Apple Watch kablosuz şarj özelliğine sahip ve 18 saate kadar batarya ömrü var.
Akıllı saatin alüminyum, çelik ve altın modelleri mevcut.
 
 
 
Apple Watch Hakkında
 
Zaman Yönetimi
Apple Watch her şeyden önce kusursuzca dakik bir akıllı saattir. Bir saatin yapması gereken her şeyi, başka hiçbir saatin yapamayacağı biçimlerde yapar. Üstelik, takviminize ve kişilerinize de bağlıdır. Kısacası Apple Watch size sadece zamanı göstermekle kalmaz, zamanın sizin için ne anlama geldiğini de anlar. Daha üretken ve verimli olmanıza yardım eder. Böylece her andan daha fazla keyif alabilirsiniz.

İletişimin Yeni Yolları

Mail, mesaj ve telefon görüşmeleriniz için çok daha kolay ve verimli bir iletişim yolu. Apple Watch ile kendinizi yeni, eğlenceli ve daha kişisel yollarla ifade edeceksiniz. 
Apple Watch, zamanı en fazla 50 milisaniyelik hata payıyla küresel zaman standardında gösterebilmek için, iPhone’unuzla entegre bir biçimde çalışır. Ayrıca, hayatınıza ve programınıza göre kişiselleştirebileceğiniz saat kadranıyla, zamanı sizin için daha anlamlı ve özel hale getirir. Mesajları, çağrıları ve mail’leri Apple Watch’tan iPhone’a kolayca aktarabilirsiniz.
 

Sağlık ve Fitness

Fitness sadece koşmak, bisiklete binmek veya spor salonunda egzersiz yapmak anlamına gelmez. Gün boyunca aktif kalmak anlamına da gelir. İşte bu yüzden Apple Watch, köpeğinizi gezdirirken, merdiven çıkarken veya çocuklarınızla oynarken bile tüm hareketlerinizi ölçer. Hatta, ayakta kalış sürenizi hesaplayarak sizi hareket etmeye teşvik eder. 

Apple Watch iWatch - 01


Tasarım

Saat seçimi son derece kişisel bir tercih. Ve seçtiğiniz tüm kıyafetler gibi, bir saatin nasıl göründüğü de en az fonksiyonu kadar önemli. Apple Watch, en başından itibaren, bir zanaat olarak saatçiliğe duyulan derin saygının eseri olarak tasarlandı. Ham malzemeler için yapılan tercihler, sadece geçmişi onurlandırmakla kalmadı, aynı zamanda geleneksel anlayışı bir adım daha ileriye taşıdı. Özel altın alaşımlardan safir kristale kadar her element, benzersiz bir titizlik ve hassasiyetle seçildi. Apple Watch’u zamanın ötesine taşıyan ve daima modern kalacak güzelliğinin sırrı da bu.

Teknoloji

Apple Watch, bugüne kadar tasarlanan hiçbir aygıta benzemiyor. Ekranda seçim yapmak, gezinmek ve giriş yapmak gibi işlemleri, bileğe takılan küçük bir aygıta sığdırmanın yeni yolları keşfedilerek ortaya sadece Apple Watch’a özgü, ama bir yandan da her şeyiyle Apple olan bir deneyim çıktı.
Apple Watch iWatch - 02


Mekanik kol saatlerindeki kurma düğmesi, hem saati ve tarihi ayarlamak hem de zembereği kurmak için kullanılıyordu. Apple Watch ile sırada Digital Crown var. Digital Crown’u çevirerek, ekranda hem hızlı hem de doğru bir şekilde gezinebilirsiniz. Fotoğrafları yakınlaştırıp uzaklaştırabilir, listelere hızla göz atabilir veya Ana Ekran’a dönmek için düğmeymiş gibi basıp kullanabilirsiniz.
 

Retina ekran, Apple Watch ile gerçekleşen tüm etkileşimlerin temeli. İnanılmayacak kadar yüksek piksel yoğunluğu, siz hareket halindeyken bile rakamların ve metinlerin tek bakışta okunmasını sağlıyor. Saat kadranında bulunan ve bir saç teli inceliğindeki saniye ibresi dahil olmak üzere, tüm resimler ve grafikler inanılmaz bir netliğe ve kontrasta sahip. Ve tüm bunlara rağmen ekran, enerji konusunda bir o kadar tasarruflu. Gün boyunca kolunuzda taşıdığınız bir aygıt için bu oldukça önemli bir kriter. Apple Watch modellerinin çoğunda ekran, pürüzsüz ve parlak bir safir kristalle lamine ediliyor. Safir kristal, elmastan sonra dünyanın en sert saydam maddesi. Sport koleksiyonundaki saatlerin ekranı da, güçlendirilmiş Ion‑X camla korunuyor.
Apple Watch iWatch - 03

 

 Apple Watch, dokunmayı ayırt etmesinin yanı sıra, ekrana uygulanan gücü de algılayarak kullanıcı deneyimine yepyeni bir boyut kazandırıyor. Force Touch, esnek Retina ekrandaki minik elektrotları kullanarak, hafif bir dokunuş ile güçlü bir basma hareketi arasındaki farkı anlıyor ve istediğiniz zaman ekrandaki içeriklerle ilgili belirli kontrollere anında erişmenizi sağlıyor.
Apple Watch, iPhone’unuza bağlı olduğu için, zamanı kişiselleştirerek lehinize çevirir. Çünkü yaşamınızı ve programlarınızı temel alır. Bir e-posta, mesaj veya arama geldiğinde size gerçek zamanlı bildirimler gönderir. İsterseniz bu bildirimleri anında cevaplayabilir veya kapatabilirsiniz.
Apple Watch’u gün boyunca kullanmak isteyeceksiniz. Bu yüzden 18 saate kadar dayanan ve günün sonunda hiçbir özel çaba gerektirmeden şarj edebileceğiniz bir pil üretildi.
Yerleşik Uygulamalar
Apple Watch, ihtiyacınız olan bilgileri tek bakışta görmeniz ve hızlı etkileşimlerde bulunmanız için son derece ideal. İçindeki yerleşik uygulamalar da, bu avantajdan yararlanacak şekilde tasarlandı. Mail, Mesajlar ve Harita gibi yakından tanıdığınız uygulamalar, şimdi yepyeni çalışma biçimlerine sahip. Üstelik, Aktivite, Antrenman ve Apple Watch’unuzu iPhone’unuzdaki iSight kamerasının vizörüne dönüştüren Uzaktan Kamera gibi yepyeni uygulamalar da mevcut.
Apple Watch iWatch - 04


Apple Store Uygulamaları

Apple Watch’u ne kadar uzun süre takarsanız, ne kişisel bir aygıt olduğunu o kadar iyi anlarsınız. Pek çok farklı uygulama arasından işinize en çok yarayanları seçerek, kişiye özel bir deneyim oluşturabilirsiniz. Üstelik daha şimdiden, hava yolları, mağazalar, sosyal ağlar ve çok daha fazlası için geliştirilmiş; bilekte taşınmasının verdiği benzersiz fırsatlardan yararlanan uygulamalar var. Ve her geçen gün, yepyeni uygulamalar geliştiriliyor. Üstelik bu sadece bir başlangıç.
 
Model
Apple Watch’ların temelde üç modeli bulunuyor: 
1 – Apple Watch, 
2 – Apple Watch Sport
3 – Apple Watch Edition.

Apple Watch iWatch - 05

Fiyat
Kasa boyutu (38 mm – 42 mm), malzemesi (Alüminyum, Paslanmaz Çelik, 18 karat Altın), kordonu ve modelden modele fark eden Apple Watch’ın fiyatı 349 $ ile 17.000 $ arasında değişiyor.
 
Kaynak: Apple

Bir yanıt yazın